Vestuviniai žiedai: kaip išsirinkti?

Vestuviniai žiedaiŽiedas – tai amžinybės simbolis, kuris neturi nei pradžios, nei pabaigos. Taigi, nieko nuostabaus, kad jau nuo seno yra pasirenkami būtent vestuviniai žiedai, bet ne kitas dviejų žmonių sąjungą patvirtinantis aksesuaras. Šiuo metu yra galimybė rinktis iš gausybės siūlomų vestuvinių žiedų, kurių didelį asortimentą galima rasti https://jahonts.com/auksas/auksiniai-ziedai/lt internetinėje svetainėje. Jauniesiems neretai kyla klausimas, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį renkantis tinkamiausius vestuvinius žiedus, taigi, į kokius kriterijus svarbiausia atkreipti dėmesį?

Iš ko pagaminti vestuviniai žiedai?

Auksiniai ar sidabriniai žiedai yra populiariausi pasirinkimai. Sidabras paprastai būna 800, 830 arba 925 prabos, o auksas – 585 prabos. Auksiniai žiedai vestuvėms yra pasirenkami dažniau, nes ši medžiaga yra patvaresnė ir reikalaujanti mažiau priežiūros. Be to, alergija auksui pasireiškia ypatingai retai, todėl net ir alergiški žmonės gali rinktis šį taurųjį metalą. Kartais vietoj aukso pasirenkamas sidabras, jei iš jo pagamintų gaminių spalva yra priimtinesnė, tačiau taip pat gali būti pasirenkami vestuviniai žiedai iš balto aukso.

Žiedo patogumas

Patogiausiais vestuviniais žiedais yra laikomi tokie, kurių kampai yra užapvalinti, o vidus – išgaubtas. Tai gerokai palengvina žiedo užsimovimą ir nusimovimą, taip pat galima būti tikriems, kad žiedas neklius už įvairių daiktų, todėl nesudarys nepatogumų. Jei žiedas bus labai įmantrus, pagalvokite, ar jo mūvėjimas nesudarys nepatogumų. Lietuvoje yra įprasta žiedą mūvėti ant dešinės rankos bevardžio piršto, todėl labai įmantrūs vestuviniai žiedai gali būti nepatogūs, kada norima pasisveikinti spaudžiant ranką, ir t.t. Žinoma, taip pat galima rinktis žiedo mūvėjimą ant kairės rankos – dauguma žmonių sutinka, kad taip yra patogiau, tačiau ne visiems tai yra priimtina.

Žiedo plotis

Tinkamas žiedo plotis turi būti pasirenkamas ne vien tik dėl patogumo, bet taip pat ir dėl estetinių priežasčių. Tuo atveju, jei pirštai yra smulkūs, geriausia rinktis gana plonus žiedus, o tuomet, jei pirštai yra gana stambūs, rinkitės masyvesnius žiedus:

  • Standartiniu moteriškų žiedų pločiu laikomi nuo 5 iki 7 mm, vyriškų – nuo 7 iki 12 mm;
  • Jei pirštai yra gana ilgi, gražiai atrodys maždaug 2,5-3,55 mm vestuviniai žiedai arba masyvesni – 8-10 mm;
  • Ant stambių pirštų gražiausiai atrodo 7-8 mm pločio vestuviniai žiedai;
  • Vidutinio ilgio ir pločio pirštams labiausiai tiks 4,5-6 mm pločio žiedai.

Žiedų papuošimai

Nors dažnai yra pasirenkami standartiniai vestuviniai žiedai be jokių papuošimų, tačiau tikrai nebūtina tuo apsiriboti. Vestuviniai žiedai gali būti puošiami įvairiais briliantais, tačiau įvertinkite, ar jie laikosi pakankamai stabiliai. Svarbu žinoti, kad žiedai su briliantais pareikalaus daugiau priežiūros, nes reikės valyti ne tik patį žiedą, bet ir jo akutes (paprastai papuošimų vietose susikaupia daugiausiai nešvarumų).

Vestuvinių žiedų kaina

Šis kriterijus taip pat yra labai svarbus, todėl įvertinkite, kokią pinigų sumą galėsite skirti vestuvinių žiedų įsigijimui. Jei vestuviniai žiedai bus pasirenkami internetinėje parduotuvėje, rasti tinkamų žiedų už dominančią kainą tikrai nebus labai sudėtinga, ir tam jums neprireiks ypatingai daug pastangų – paprasčiausiai galėsite pasirinkti jus dominantį kainų intervalą, ir greitai rasite geriausius pasiūlymus.

Kaip pasirinkti žiedo dydį?

  • Jei turite žiedą, kuris jums idealiai tinka (matuokite ant dešinės rankos bevardžio piršto), nustatyti reikalingą žiedo dydį bus tikrai labai paprasta. Uždėkite žiedą ant popieriaus lapo, ir apibrėžkite vidinę žiedo pusę;
  • Pamatuokite nubrėžto apskritimo skersmenį (čia bus reikalingas tikslumas);
  • Ieškokite dydžių lentelės, kuri padėtų nustatyti žiedo dydį pagal jo skersmenį. Jei nerandate tokio rezultato, kuris idealiai atitiktų gautus duomenis, geriau rinkitės šiek tiek didesnį žiedą.

Jei bus pasirenkami aukso ar sidabro vestuviniai žiedai, padidinti ar pamažinti jų dydį nebus labai sudėtinga. Bėgant metams pirštų apimtis gali pasikeisti, tad tokiu atveju tereikės nunešti žiedą juvelyrui, ir jis galės pakoreguoti dydį.

Jei žiedą matuositės salone…

  • Matuodamiesi žiedą įsitikinkite, kad rankos yra pakankamai šiltos, bet pirštai nėra labai sutinę. Svarbu įvertinti tai, kad šaltuoju metu pirštai yra šiek tiek siauresni, o tuomet, kai karšta, – storesni. „Aukso viduriukas“ visada yra puikus pasirinkimas, nes tuomet, kai šalta, žiedas nesmuks, o tada, kai labai karšta, žiedas nespaus piršto;
  • Neapsiribokite vienu matavimu, pabandykite pasimatuoti kelių skirtingų modelių to paties dydžio auksinius žiedus, įvertinkite, ar papuošalas yra pakankamai patogus.

Žiedus vertėtų rinktis dar iš anksto – atminkite, kad šis papuošalas bus mūvimas tl, kol galios jūsų santuoka, todėl įvertinkite, ar tas pats vestuvinis žiedas jums vis dar patiks ir bus pakankamai patogus, kai praeis penkeri, dešimt, ar dvidešimt metų. Tikrai nėra reikalo skubėti išsirinkti tinkamus vestuvinius žiedus, nes tai yra tas papuošalas, kuriuo puošiamasi kasdien. Žiedas turėtų būti ne per daug įmantrus ir pakankamai patogus – tai yra toks aksesuaras, kuris simbolizuoja įsipareigojimą vienas kitam, ir tikrai nebūtina, kad žiedas pernelyg kristų į akis.

#1$ komentaras

  1. Karolis

    Mums padėjo išsirinkti vestuvinius žiedus juvelyras. Savo tinklalapyje jis turėjo labai nemažai pavyzdžių, tačiau jis prisitaikė prie mūsų norų ir pagamino tobulus rausvo aukso žiedus.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *