Metų pabaiga Jūsų buhalterio stalčiuose

BuhalterijaKaip ir visur kitur, buhalterinė apskaita Klaipėdoje metų pabaigoje yra itin intensyvi. Kiekvienas buhalteris metų pabaigoje turi padaryti nemažai darbų ir veiksmų, kurie sėkmingai užbaigtų vieną finansinį laikotarpį ir pasiruoštų kitam. Ką tenka veikti buhalteriui?

Atlikti metų finansines ataskaitas

Viskas, ką skaičiavote ištisus metus, galiausiai metų gale susiveda į vieną grafą "TOTAL". Ten skaičiuosite ir visus mokesčius, ir visas pajamas, ir visas išlaidas, ir visą pelną, ir visus atlyginimus, ir daug kitų dalykų. Kiekvienam buhalteriui metų pabaigoje rūksta ausys, nes tenka suskaičiuoti visus šiuos dalykus ir suspėti tą padaryti laiku.

Išsiųsti ataskaitas klientams

Ataskaitas ruošiate ne sau, o tiems, kas vykdė finansinę veiklą. Taigi, nepakaks tik juodraštyje braukti brūkšnį ir suskaičiuoti, kiek iš viso to ar ano yra. Turėsite skaičiuoti ir tvarkingai išdėlioti, ir klientams nusiųsti. Tad reikės suregzti patrauklius laiškus, gal šventinį atviruką įdėti. Tada eiti į paštą, pirkti vokus, turėti susirašius adresus, viską išsiųsti. Geriausia – registruotu paštu ir ne paskutinę akimirką, nes prieš šventes laiškai visuomet keliauja lėčiau.

Fiziškai susitvarkyti kabinetą

Kad ir kaip dažnai mes viską darome su kompiuteriu, ruošiame ataskaitas naršyklėje ar specialioje programoje, bet galiausiai ir kabinete prisikaupia kažkokių kvitų, čekių, sąskaitų, sutarčių, kitų dokumentų. Paskutinėmis metų dienomis verta visa tai susitvarkyti ir užtikrinti, kad mūsų kabinetas atrodytų tikrai puikiai. Išmesti tai, ko nereikia. Priduoti makulatūrą. Sutvarkyti visus dokumentus, sugrupuoti juos, sudėti į katalogus. Kažką atiduoti į archyvą. Ir – pasipuošti mažą Kalėdų eglutę.

Peržiūrėti įstatymų pakeitimus kitiems metams

Kai senieji metai baigiasi, prasideda naujas mokestinis laikotarpis. Dažniausia visi su mokesčiais susiję įstatymai ir yra pakeičiami nuo naujų metų. Tad kiekvienas pareigingas buhalteris turi metų pabaigoje patikrinti, kas naujo įsigalios nuo kitų metų. Apie tai pranešti savo klientams bei atitinkamai suplanuoti pokyčius buhalterinėje apskaitoje kitiems metams. Štai dabar, pavyzdžiui, planuojama kelti minimalią algą iki 400 nuo kitų metų, vadinasi, atitinkamai didės ir Privalomo sveikatos draudimo įmokos (PSD). Tai labai svarbūs dalykai kiekvienai įmonei. Tiesa, jeigu akivaizdu, kad kažkur tikrai didės mokesčiai, buhalteriai prieš prasidedant metams visada gali pagalvoti, ar yra išeitis to pabrangimo išvengti. Gal reikia sumažinti įmonės darbuotojų skaičių, kad būtų atitinkama kvota, gal reikia mažinti pajamas ir pan. Tai – strategija, apie kurią reikia galvoti dar prieš prasidedant metams.

#1$ komentaras

  1. Karolis

    NA aš samdau buhalterinę apskaitos įmonę( http://www.addedvalue.lt/ ). Esu tuo labai patenkinta, viską sutvarko laiku ir kokybiškai.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *