Kam reikalingos akėčios?

Žemės ūkio įrangaŠiuo metu žemės ūkio technika suteikia puikias galimybes užsėti, prižiūrėti ir nuimti derlių greitai. Tam, kad turėti gerą derlių, pirmiausia reikia pasirūpinti tinkamu dirvos paruošimu, o tam reikalingos geros akėčios. Tinkamai apdirbta ir paruošta žemė yra pirmas ir labai svarbus žingsnis link sėkmingos sėjos.

Daugelis įprato kaltinti dėl prasto derliaus oro sąlygas, sėklas, darbininkus ir t.t. Šis sąrašas nėra baigtinis. Vis dėl to, reikia suprasti, koks svarbus yra tinkamas žemės paruošimas tam, kad turėti gerą derlių. Vienas iš svarbiausių etapų laukia po atliktų arimo darbų. Tai dirvos akėjimas. Daugelyje išsivysčiusių šalių seniai jau žino, koks svarbus šis darbų etapas norint turėti didelį derlių. Tik pagalvokite, kas vyksta su sėja, jei dirva netinkamai paruošiama po arimo darbų. Po arimo lieka labai daug įvairių dydžių žemės grumstų. Jei dirva neišakėjama, tai sėklos užsėjamos ir krenta bet kur t.y. tiek po tais grumstais, tiek ir ant jų viršaus ar šalia. Lietui lyjant ar kitaip veikiant žemę, grumstai pakeičia formą, pavyzdžiui, po stipraus lietaus jie sukrenta, tuomet sėklos buvusios šalia grumsto atsiduria dar po papildomu žemės sluoksniu arba tos sėklos kurios buvo ant grumsto viršaus nuslenka į šonus ir susimaišo su ten jau buvusiomis sėklomis. Kas vyksta, kai sėklos pradeda dygti? Jos dygsta netolygiai, nes iš gilesnių sluoksnių prasiskverbti virš žemės reikia ilgesnio laiko. Tokios sėklos nespės užaugti ir duoti tinkamą derlių. Kitos sėklos susimaišo su jau buvusiomis ir jos augdamos trukdo vienos kitoms. Tuomet blogai auga šaknys, blogai pasisavinamos naudingos medžiagos ir toks derlius bus prastas. Norint to išvengti reikalingos akėčios. Po arimo darbų atlikus akėjimo darbus dirva bus išlyginta, nebeliks žemės grumstų ir kitų nelygumų. Į tokią purią ir lygią žemę sėklos sėjamos tolygiai. Užtikrinamas tolygus dygimas ir tinkamas augimas. Taip užsėtos sėklos duos gerą derlių.

Dirvos paruošimo darbai labai svarbūs. Tik tinkamai paruošus žemę galima pradėti sėją. Netinkamai paruošta žemė tampa priežastimi, kodėl sėklos sudygsta netinkamai ar augalai auga neturėdami tinkamų galimybių augti. Žinoma, kad ne tik dirvos paruošimas svarbus ir nieko daugiau nereikia daryti. Reikia, kad visi darbai nuo dirvos paruošimo iki derliaus nuėmimo būtų atliekami laiku ir naudojant tinkamas priemones ar techniką. Tai leis turėti puikų derlių.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *