Kaip padidinti svetainės lankomumą

Paieška, socialiniai tinklai, el. paštas ir kitos idėjos, kaip paskatinti lankytojus apsilankyti jūsų svetainėje.

Šiuolaikiniame pasaulyje svetainės sukūrimas yra vienas svarbiausių žingsnių siekiant smulkiojo verslo sėkmės. Tai pagrindas, leidžiantis jums įsitvirtinti internete ir plėsti savo verslą.

Juk naudodami tinkamą įrankių rinkinį galite daug sužinoti apie žmones, kurie lankosi jūsų svetainėje, ir paversti juos advokatais, partneriais ar klientais. Jei įvyksta bet kuris iš šių dalykų, tai yra laimėjimas. Dabar, kaip pritraukti lankytojų į savo svetainę?

Išbandykite šiuos reklamos agentūros SharkLinker nurodytus būdus ir sužinokite, kaip padidinti svetainės lankomumą.

1. Optimizuokite turinį raktiniais žodžiais

Kai optimizuojate turinį, naudodami jūsų verslui svarbius raktažodžius, šis procesas vadinamas optimizavimu paieškos sistemoms (SEO). Daugelis verslo ryšių užmezgami po to, kai kas nors į paieškos sistemą įveda žodį ar frazę, norėdamas rasti svetainę. Žinant paieškos terminus, kuriuos žmonės naudoja norėdami atrasti jūsų svetainę, lengviau pritraukti daugiau lankytojų. Tam tikri terminai gali būti jums būdingi, pavyzdžiui, prekės ženklo ar produkto pavadinimas. Arba tai gali būti savybės ar privalumai, pavyzdžiui, "visiškai natūralus", "nemokamas pristatymas" ar kas nors kita, kas jus išskiria.

Kaip padidinti svetainės lankomumąProgramoje "Google Analytics" galite peržiūrėti, kokius terminus jūsų svetainės lankytojai naudojo, kad jus rastų praeityje, ir naudoti šiuos raktažodžius, kad optimizuotumėte svetainės turinį. Taip pat pravartu pasidomėti, kokius terminus savo svetainėse, socialinėje žiniasklaidoje ar el. laiškuose naudoja jūsų konkurentai.

Kitas nemokamas įrankis "Google Search Console", kuriuo galite naudotis norėdami sužinoti, kaip dažnai jūsų svetainė rodoma paieškos rezultatuose, kokie paieškos terminai sulaukia daugiausia lankytojų ir kiek žmonių paspaudžia ant jūsų svetainės paieškos rezultatuose.

Toliau pateikti patarimai gali padėti maksimaliai padidinti SEO pastangas:

Padarykite savo svetainę lengvai randamą. Užtikrinkite, kad jūsų svetainėje būtų išsamiai aprašyti jūsų pasiūlymai ir jų nauda, kad paieškos sistemos, pavyzdžiui, "Google" ir "Bing", galėtų juos aptikti. Be to, sukurkite aprašomąjį SEO svetainės pavadinimą, kad daugiau žmonių galėtų jus rasti. SEO pavadinimą galima pridėti kuriant svetainę.
Pasinaudokite savo svetainės turiniu. Tinklaraščių įrašai, straipsniai, auditorijos atsiliepimai ir kitas turinys padeda pagerinti paieškos pozicijas ir pritraukti lankytojų į jūsų svetainę.
Optimizuokite savo vaizdinę medžiagą. Nors paieškos sistemos daug geriau indeksuoja žodžius nei vaizdinius elementus, vaizdai ir vaizdo įrašai gali padėti padidinti jūsų "Google" reitingą, jei jie optimizuoti mobiliesiems įrenginiams. Jei į svetainę įtraukiate paveikslėlius, įsitikinkite, kad kiekviename paveikslėlyje yra trumpas paveikslėlį ar grafiką apibūdinantis tekstas, kad paieškos sistema galėtų interpretuoti teksto alternatyvą.

2. Sukurkite tikslinius nukreipimo puslapius

Nukreipdami svetainės lankytoją į specialų nukreipimo puslapį, kuriame pateikiama tik tai, kas jį domina, padedate jam įsitraukti į jūsų svetainę ir galiausiai – į jūsų verslą. Naudodamiesi svetainių analize, sukurkite puslapius, kuriuose išryškinamas svetainės lankytojų prioritetams pritaikytas turinys. Tai gali atrodyti kaip speciali akcija, pagrįsta pranešimais, kuriuos kas nors skaitė, arba atnaujinimai apie naujas produkto, kurį jie tyrinėjo, funkcijas.

Šį suasmenintą pranešimą galite įtraukti į savo nuolatinę rinkodarą sukurdami savo kontaktų žymes. Žyma – tai kontakto etiketė, kuri gali informuoti apie turinį, kurį pateiksite jam apsilankius, kad būtų užtikrinta, jog jis yra aktualus.

3. Kurkite patrauklų, aukštos kokybės turinį

Jei galvojate, kaip paskatinti savo svetainės lankytojų srautą, vienas iš puikių būdų – kurti įdomų, aukštos kokybės turinį, kuris gali būti atsakymas į klausimą arba konkrečios problemos sprendimas. Taip elgdamiesi galite padidinti savo svetainės autoritetą ir savo verslą pozicionuoti kaip pramonės lyderį.

Unikalaus, įdomaus ir naudingo turinio kūrimas taip pat gali padėti jūsų SEO pastangoms. Kuo labiau optimizuosite turinį ir kuo daugiau apsilankymų svetainėje sulauksite, tuo aukštesnes pozicijas jūsų svetainė užims paieškos rezultatų puslapiuose (SERP). Be to, skelbiant vertingą informatyvų turinį gali padidėti pakartotinių lankytojų tikimybė. Taip yra todėl, kad skaitytojai žinos, jog jūsų turinys yra naudingas ir patikimas.

Kurdami turinį įsitikinkite, kad jį lengva skaityti ir sekti. Pavyzdžiui, svetainės paantraštė padės skaitytojui greitai ir lengvai rasti ieškomą informaciją.

4. Naudokite skaitmeninius skelbimus savo svetainei reklamuoti

Jų matėte visame internete: skelbimai, reklamuojantys viską – nuo internetinių kursų iki akinių nuo saulės ir dar daugiau. Šie skelbimai vadinami skaitmeniniais arba reklaminiais skydeliais ir yra skirti nukreipti srautą į svetainę arba konkrečios kampanijos tikslinį puslapį. Tokio tipo skelbimai veikia, nes juos galima talpinti interneto svetainėse arba tinklaraščiuose, kurie pritraukia konkrečią auditoriją, pavyzdžiui, namų projektų meistrus arba lauko entuziastus.

Socialinės žiniasklaidos platformose, pavyzdžiui, "Facebook" ir "Instagram", skaitmeninius skelbimus galima nukreipti į itin konkrečias grupes ir suskirstyti pagal amžių, lytį, pomėgius ar išsilavinimo lygį. Turimi duomenys apie jūsų svetainės lankytojų veiklą, pavyzdžiui, kokius puslapius ar produktus jie peržiūrėjo ir kada, gali padėti lengvai kurti ir valdyti skelbimus, skirtus žmonėms, kurie ieško jūsų siūlomų produktų.

Galbūt norėsite bendradarbiauti su konsultantu arba agentūra, kad sukurtumėte mokamos žiniasklaidos strategiją ir nustatytumėte, kur talpinti skelbimus ir kiek laiko juos paleisti. Šios srities specialistas taip pat galės pateikti įžvalgų, kokių rezultatų tikėtis iš kampanijos ir kaip laikui bėgant pagerinti jų efektyvumą.

5. Pagerinkite savo reputaciją vietinėje paieškoje

Pagal "Google" vietos paieškos algoritmą bus grąžinami vietiniai rezultatai, todėl būtinai išnaudokite tai savo svetainės naudai. Vietinės paieškos sistemos reitingai leidžia rasti jūsų svetainę, kai kas nors ieško lokalizuotų paslaugų savo geografinėje vietovėje. Pavyzdžiui, jei jums reikia suremontuoti oro kondicionierių ir gyvenate Čikagoje, paieškos sistemoje galite įvesti "oro kondicionierių remontas Čikagoje".

Didindami savo vietinės paieškos reputaciją, galite pritraukti kaimyninėse vietovėse gyvenančių žmonių vietinį verslą. Be to, klientai gali pateikti atsiliepimus internete ir aptarti savo teigiamą patirtį su jūsų prekės ženklu, taip padėdami įtvirtinti, kad jūsų verslas atrodo patikimas.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *