Šviesos prietaisų naudojimas pagal KET (I dalis)

BMW Angel lemposAutomobilių savininkams ir vairuotojams būtinai reikėtų žinoti visas KET taisykles, numatančias automobilio šviesų naudojimą. Tačiau taip pat svarbu ir užtikrinti, kad automobilis būtų techniškai tvarkingas bei visos jo šviesos, galbūt pirktos iš čia: https://www.autosviesos.lt veiktų tinkamai.

Artimosios ir tolimosios šviesos ir jų perjungimas

Nesvarbu, ar artimosios ir tolimosios šviesos bus senoviškos, ar stilingos https://www.autosviesos.lt/bmw-angel-eyes, visuomet reikia paisyti saugumo ir KET. Bene daugiausiai dėmesio Kelių eismo taisyklėse, apribojančiose ir nustatančiose šviesų panaudojimą, skiriama būtent artimųjų žibintų šviesos ir tolimųjų žibintų šviesos perjungimui. Tolimųjų žibintų šviesos labai patogios, nes jos šviečia į priekį net 150 metrų, taigi, pagerėja matomumas vairuotojui. Deja, jeigu į tą 150 m srautą įvažiuoja mašina, jos vairuotojas apakinamas iš priekio arba per galinius veidrodėlius. Todėl yra įvairių ribojimų, kuomet tolimųjų žibintų šviesos privalo būti perjungiamos į artimąsias. Kaip numato KET:

– Kai važiuojama gyvenvietėse apšviestais keliais;

– Kai iki iš priešpriešinės kelio juostos atvažiuojančio automobilio lieka 150 m ar daugiau.

– Kai kitais atvejais tolimųjų žibintų šviesos galimai akins vairuotojus, net jeigu važiuojama ta pačia kryptimi. Pavyzdžiui, kai yra staigus posūkis ir nežinai, kas už jo (gal kita mašina); kai važiuojama iš paskos vairuotojui (kad nebūtų akinamas per veidrodėlius); kai kitas vairuotojas iš priešais duoda signalo dėl šviesos perjungimo.

Ką reikia, ir ką galima daryti, jeigu jus akina

Turbūt kiekvienam yra pasitaikę, kuomet iš priekio atvažiuojanti mašina naktį kur nors jus akina. Štai ką reikia daryti, jeigu tai vyksta ir jus akina:

– Jūs turite ne mirkčioti savo tolimosiomis šviesomis, o įsijungti avarinę šviesų signalizaciją. Tai saugus būdas pranešti apie tai, kad vairuotojas turi persijungti šviesas.

– Sulėtinti greitį, o jeigu reikia, tai ir sustoti.

Jūs galite padaryti tokius dalykus:

– Užmerkti vieną akį, kad išjungus akinančias šviesas, galėtumėte atsimerkti ir bent su viena akimi matyti kelią. Mat tolimųjų žibintų šviesos akina ne tik tuomet, kai šviečiama į akis, bet ir paskui, kai yra išjungiama, dar kurį laiką nieko nematote. Tad bent vieną akį derėtų apsaugoti.

Dėl kitų šviesų naudojimo

Rūko žibintus galima naudoti tik esant blogoms meteorologinėms sąlygoms (o ne šiaip tamsai). Priekinius rūko žibintus taip pat leidžiama naudoti tuomet, kada yra sugedęs kairysis trumpųjų šviesų žibintas. Tuomet vietoje jų naudojami rūko žibintai iki kol nuvykstama iki serviso ar degalinės.

#1$ komentaras

  1. Ramunė

    Sveiki,
    Važiuojant tamsiu paros metu su ilgomis šviesomis, iš galo automobilis ruošiasi lenkti, kada tikslingiausia pirmojo automobilio vairuotojui perjungti tolimasias šviesas į artimasias?

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *