Nesutarimai tarp nuomininkų ir nuomotojų gali nueiti ir iki teismo

Sostinėje, kur būsto nuoma yra dažna paslauga, nesutarimų pasitaiko ir iki teismų nueina net tarp nuomotojų ir nuomininkų. Štai vieno kambario butą Naujamiestyje nuomojančiai Eglei buvo reikalinga mediacija Vilniuje, kai nuomininkai atsisakė mokėti nuomą, įsiskolino, sugadino turtą ir dar netgi ėmėsi grasinimų.

Abejodama, ką daryti, kreipėsi į mediaciją

MedijuokKaip sako Eglė, tas butas tarsi užkeiktas. „Kiekvieną kartą kažkas vis negerai. Tikrai labai sunku pagaliau sudaryti tokias sąlygas, kad tas butas būtų normaliai išnuomotas ir tiek. Vis sudaroma sutartis, bet kažkas nutinka ir tenka su žmonėmis kažkaip tartis, kad bent jau kuo mažiau nuostolių paliktų. Bet šis kartas tikrai viršijo visas kantrybės ir padorumo ribas“. Sako moteris, kuri iškart susirado ir teisininkų paslaugas, ir mediaciją https://www.medijuok.lt/teismine-mediacija/. Visgi, atsižvelgdama į prastą turtinę nuomininkų situaciją ir tai, kad, kaip paaiškėjo, vienas iš nuomininkų tuo metu buvo paleistas lygtinai, Eglė nutarė neiti iškart dar į teismą, o tiesiog pasikalbėti gražiuoju teisminės mediacijos metu, kad šie asmenys suvoktų, jog jie elgiasi nederamai ir jų elgesys turės dideles pasekmes, jeigu nebus sutvarkytos visos sukeltos problemos.

Situacija buvo bloga

Eglė pasakoja, kad iš pradžių viskas buvo gerai. Nuomininkai įsikėlė, sumokėjo nuomą porą mėnesių į priekį, kas reiškia, kad tai nuoma ir depozitas. Antrą mėnesį vėl sumokėjo, o trečiojo mėnesio mokėjimą praleido, nes prašė truputį atidėti, esą, prarado darbą ir neturi iš ko sumokėti. Taigi, Eglė leido jiems pasitaupyti ir sekantį kartą sumokėti iškart už du mėnesius. Sekantį kartą nuomininkai neturėjo pinigų, o ir depozitas jau buvo pragyventas. Eglė paprašė jų išsikraustyti, o šie nesutiko, nes neturėjo, kur. Prasidėjo kivirčai. Galiausiai, pragyvenę dar dvi savaites, nuomininkai išėjo nesumokėję už nieką, taip pat ir už suvartotus komunalinius, be to, buvo sulaužyta dalis baldų, santechnikos.

Nuomininkai sutiko atsilyginti gražiuoju

Mediacijos metu buvo papasakota reikalo eiga. Nuomininkai tvirtino, kad jiems tikrai buvo labai sunku, nes praradus darbą jie nebeturėjo iš ko sumokėti. Tokiu atveju, pagal viską, jie būtų turėję išsikelti, nes jeigu nemoki nuomos, tai ir gyventi negali. Paaiškėjus, kad teismo atveju jiems grėstų didelės baudos, o dar tektų ir už teismo išlaidas sumokėti, jie sutiko gražiuoju pasirašyti žalos atlyginimo įsipareigojimą ir per pusę metų sumokėti viską, kiek buvo skolingi bei padengti turto sugadinimo vertę.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *