Svetainė ir gyvūnų pėdsakai

Baltic baldaiKad namuose gyvena naminiai gyvūnai, paprastai išduoda svetainės baldai. Savas žymes turi ir kilimai, ir sienos, ir užuolaidos, ir minkšti baldai, ir kitos detalės.

Plaukai ir kailis

Viena iš opiausių problemų su naminiais gyvūnais, kuri labiausiai liūdina tvarkingus žmones, tai yra naminių gyvūnų kailis. Jo būna pilna visur, jeigu tik naminis gyvūnas yra ilgo kailio. Tas kailio tankis ir storis paprastai priklauso nuoveislės. Tokie šunys kaip jorkšyto terjerai visą svetainę paklos pūkais, tačiau šių nebus labai daug, nes pats šuo mažas. Apie kolio egzistenciją bute neįmanoma bus paslėpti liudijančių įkalčių. Ilgo kailio plaukai bus natūrali svetainės puošmena. Gerai, jeigu minkšti baldai yra šviesūs kaip ir kailis – tada mažiau matosi. Kita vertus, naminis gyvūnas kartais su savo letenomis išpurvina, jeigu netvarkingai parlėkė iš lauko, tad irgi nėra dėl ko labai sveikinti. Nebent šuo yra ilgo juodo plauko, ir baldai juodi, tada ir matosi mažiau. Visgi svetainę mes mėgstame įrengti šviesią ir jaukią, ir dėl to reikia atminti, kad kailis visada matosi. Tačiau tokių trumpaplaukių gyvūnų kaip kačių sfinksų arba šunų taksų kailis beveik nekrenta, jis trumpas ir jo nedaug.

Sudraskyti minkšti baldai

Dar vienas labai aiškus požymis, kad namuose gyvena naminiai gyvūnai – tai nagų žymės ant minkštų baldų. Gali būti sudraskyti minkšti kampai, sofos, taip pat ir užuolaidos padraskytos. Bent jau kol gyvūnas auga ir būna neklusnus, jis nori nenori privalo kur nors pasigaląst savo augančius nagučius. Šeimininkai šiuos privalo karpyti, tačiau vis tiek kartais tie nagai gali sužaloti baldus. Dėl to dažnai žmonės nenori nuomoti namų šeimininkams, turintiems gyvūnus. Visgi, jeigu butą turite tokį, kuriame ir baldus atsivežate savo, tai gal nieko baisaus, kad šiek tiek tą svetainę padraskys.

Apgraužti kieti kampai

Kur kas blogiau atrodo apgraužtos stalų, kėdžių kojos ar sekcijų kampai. Tarsi namuose gyventų kokie bebrai. Tačiau taip graužia namus dažniausiai maži šuniukai ir kačiukai, kai jiems dygsta dantys. Tai procesas, kuris reikalauja kažkokio kasymosi ir dantis patogiausia būna pasikasyti į storą gerą ąžuolinę antikvarinio baldo koją…

Nukankinti augalai

Katės mėgsta kramsnoti gėles, taip pat ir rausti jas iš vazonų. Todėl retai kada namuose gražiai auga vazoninėsgėlės, jeigu tuose namuose yra naminių gyvūnų. Tenka rinktis – gyvūnas ant sofos, ar gėlė prie spintos.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *