Apie automobiliu stiklus

Stiklai automobiliamsVos pažvelgę į automobilį ir pamatę, kokie yra auto stiklai, galime iškart lengvai pasakyti, ar nebuvo neseniai papulta į avariją. Jeigu tik neseniai buvo koks didesnis smūgis – tai puikiai matosi, ir jūs labai lengvai atpažinsite, jog automobilio stikluose yra kažkokios smūgio žymės. Ar tai bus automobiliu stiklai Birzuose, ar Vilniuje, juos vis tiek teks keisti, jeigu tik bus įtrūkimų.

Apie stiklus

Dažniausiai automobilių stiklus galima skirstyti į dvi rūšis, kurios yra išskiriamos pagal pačią gamybos rūšį – kaip tie stiklai buvo pagaminti. Pirmajai priklauso laminuoti stiklai, kurie pasižymi atsparumu ir taip lengvai nesudūžta. Laminatas – savotiškos plėvės – apgaubia stiklą iš visų pusių, ir jį bandant sudaužyti, mes tarsi įskeliame ir padarome tokį tarsi voratinklį iš sudužimų. Tačiau pas stiklas neišlaksto į šimtus gabalėlių. Jis lieka savo vietoje. Todėl paprastai laminuoti automobilių stiklai yra dedami į automobilio priekį – ant priekinio stiklo. Tam, kad jeigu vairuotojas patektų į avariją, menkiausias sutrenkimas nepriverstų jo patekti į šukių lietų. Tuo tarpu antroji stiklų rūšis, grūdinti stiklai, esant smūgiui tiesiog subyra į daug glotnių gabalėlių. Tai nėra aštrios šukės, kokias mes gautume sudaužę paprastą stiklinę, tačiau visgi jos gali patekti į akis, veidą ar net plaučius. Tad geriausia, kai mašinos visi langai būna su laminuotais stiklais. Bet dažniausiai pasitaiko, kad laminuoti automobiliu stiklai apsaugo tik priekį, o iš šonų ir galo eina grūdinti stiklai. Būtent juos paprastai lengvai išmuša automobilių plėšikai. Geri stiklai turi turėti savo sertifikatą – tai vienintelis įrodymas, kad stiklas bus tikrai patikimas. Jo kokybę apima ne tik tvirtumas, bet ir tai, kaip jis praleidžia šviesą, ar lengvai paveikiamas aplinkos ir pan.

Beje, įdomus faktas – tai, kaip yra pritvirtintas priekinis stiklas, susiję ir su tuo, ar efektyviai suveiktų oro pagalvės, kurios reikalingos smūgio, avarijos metu. Tad galvojant apie savo automobilių stiklų keitimą, reikia pasistengti, kad savo darbą atliktų tik jį išmanantys specialistai, o ne bandyti viską pasidaryti patiems.

Kodėl tenka keisti

Stiklus automobiliui tenka keisti tada, kai įsigyjama sena transporto priemonė ir būna akivaizdu, kad stiklai ten niekada nebuvo tvarkyti. Nors jau būna daug laiko ženklų palikta. Taip pat tada, kai kas nors įsilaužia į mašiną ir išdaužia stiklą, arba kai stiklas sutrupa avarijų metu.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *