Statybininką galima ugdyti nuo mažens

Kažkam https://www.truckfind.lt/sunkvezimiu-vilkiku-puspriekabiu-supirkimas atrodo naujas nepažįstamas dalykas, o su statybomis susijusiam žmogui – tai aiškus procesas. Statybininkai kadaise turėjo prastą reputaciją, bet dabar tai yra gerbtina ir reikalinga profesija. Statybininką galima ugdyti ir nuo mažens, ar tai būtų berniukas, ar mergaitė. Tačiau visi jie vienodai gali tapti tais mažaisiais statytojais ir statybininkais. Kaip? Štai gairės, kurios tikrai gali padėti išsiugdyti gerą statybininką.

Tėčio pavyzdys įkvepia

Truck paslaugosVaikams, kurių tėvams sunkvezimiu pardavimas buvo tiesiog kasdienė veikla, įsivaizduoti ateitį statybose nėra sunku, tiesa. O kaip gi tiems, kuriems statybos buvo nežinomas dalykas? Tokiems daug sunkiau. Tad tėčio pavyzdys gali būti įkvepiantis. Jeigu norite mažąjį statybininką ugdyti nuo mažens, taip ir darykite. Visų pirma, stenkitės tą vaiką ugdyti ir žaisti su juo, ugdant jo susidomėjimą.

Vaikų žaislai – konstruktoriai ir transportas statyboms

Tegul vaikų žaislai turi galimybę sudominti statybomis. Kaip žinome, puikūs žaislai yra konstruktoriai, leidžiantys pastatyti, sukurti, sutverti įvairias statybines konstrukcijas, padaryti kažką didelio. Toks požiūris į žaislus gali tikrai praplėsti vaiko akiratį. Svarbu tokių žaislų pasiūlyti ir mergaitėms, nes dabar dažniausiai jos lieka atribotos nuo tokių žaislų, ir jie siūlomi iš esmės tik berniukams. Kūrybingumą, meilę architektūrai galima pasiūlyti ir mažyliams, ir mažylėms. Galima nupirkti ir netikrų žaislinių sunkvežimių, kranų, savivarčių. Jie skatins vaiko domėjimąsi šiomis transporto priemonėmis ir galbūt vėliau vaikas galės su tais dalykais žaisti.

Vertinti ir girti ne tik dėl mokslų, bet ir dėl konstravimo

Turėtume pripažinti, kad jau praėjo tas etapas, kai tik mokslai ir universiteto laipsniai galėjo garantuoti gerą gyvenimą. Galima sakyti, dabar jie negarantuoja nieko, išskyrus patį asmenybės išprusimą. Taigi, ir auklėjant bei auginant vaikus vertėtų jiems suteikti platesnį mąstymą, negu tik orientuotą į specialybes universitetuose. Tegul jie suvokia statybas, architektūrą, tegul pagalvoja ir apie kitokius mokslus. O pagirti vaikus ir skatinti galima ne tik tada, kai parneša gerą pažymį, o ir kai sukonstruoja išties įspūdingą figūrą. Leisti į profesinę mokyklą, bet leisti rinktis ir universitetą – tai turėtų būti ne žeminantis, o gerbiamas sprendimas.

Suteikti praktikos jau paauglystėje

Jeigu tėvai patys meistrai, susiję su statybomis, jie turėtų neišvengiamai taip pat padėti vaikui išbandyti šį amatą, kartais jį priimti į statybų ir darbo aikštelę, leisti turėti tokios praktikos, kuri leis suprasti, ar tai jo pašaukimas.

#1$ komentaras

  1. Tėvo pavyzdys bei darbas dažnai įkvepia pačius mažiausius, kurie ateityje dažnai pasirenka tokią pačia profesiją kaip ir tėvas. Kaip be būtų kiekviename darbe reikalingas verslumas bei mokėjimas analizuoti planą bei faktą, matyti, kurie klientai, ar kiti niunsai, yra pelningi, o kurie ne.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *