Daugelis kačių augintinių svarsto apie galimybę drauge su augintiniu išeiti kasdieniams pasivaikščiojimas į lauką. Jakovo veterinarijos centras primena, kad katei pasivaikščiojimai lauke nėra būtini, vis dėlto, jei norite, kad jūsų mylimas gyvūnas pasidžiaugtų natūralios gamtos dovanomis, išsidūktų ir plėstų savo pažinimo ribas, galite drauge su augintiniu eiti į kiemą, tačiau neturėtumėte pamiršti laikytis kelių taisyklių.
Kodėl naudinga išvesti kates pasivaikščioti?
Pasivaikščiojimai lauke paįvairina kasdienį katės gyvenimą. Veterinarai teigia, kad nuobodulys gali sukelti gana daug rūpesčių, pvz., paskatinti baldų draskymą. Ir atvirkščiai, – malonūs pasivaikščiojimai su šeimininkais taps ne tik puikiu užsiėmimu, bet ir naudinga elgsenos terapija. Praktika rodo, kad dažniausia katės, su kuriomis vaikščiojama lauke, tampa mielesnės ir šiltesnės augintinės. Galiausiai, iš prigimties katės yra smalsios, todėl pasivaikščiojimai joms tampa puikia galimybe išplėsti savo pažinimo ribas. Prie lauko kates reikėtų pratinti nuo mažų dienų. Jaunas gyvūnas yra smalsus ir nori žaisti, todėl laukas tampa puikia erdve saviraiškai. Iš kitos pusės, prie lauko galima pripratinti ir vyresnio amžiaus kates.
Kaip pasiruošti vaikščiojimams lauke?
Jei nusprendėte leistis į kelionės po lauką, nepamirškite, kad gyvūną būtina paskiepyti. Skiepai apsaugos katę nuo įvairių ligų, pvz., mirtinos pasiutligės. Į lauką vedama katė turi būti patikimai apsaugota ir nuo parazitų, t. y. blusų ir erkių. Primename, kad visais atvejais, tiek augintinį skiepijant, tiek parenkant tinkamus vaistus, būtina pasitarti su profesionaliu veterinaru, kuris pasiūlys konkrečiu atveju tinkamiausias priemones pagal katės amžių, svorį ir veislę.
Kad katė galėtų iki valios pabėgioti, jaustųsi laisvai, tačiau nepabėgtų, įsigykite specialiai katėms skirtas petnešas ar antkaklį. Tiesa, priešingai nei šunys, katės į bet kokį suvaržymą žiūri gana priešiškai, todėl visų pirma pratinkite augintinę prie antkaklio ar petnešų, vėliau – prie pavadėlio. Kad gyvūnas apsiprastų prie minėtųjų daiktų, padėkite juos gerai matomoje vietoje, kad katė galėtų apžiūrėti ir apuostyti. Vėliau uždėkite petnešas ar antkaklį namuose ir kasdien ilginkite jų nešiojimo laiką. Kai augintinė apsipras prie šių daiktų, galite uždėti pavadėlį ir pavedžioti katę po namus. Jokiu būdu katės netampykite, nedėkite ir nenuimkite petnešų, jei katė yra išsigandusi ar suirzusi. Veterinarai primena, kad net ir paklusni katė gali ištrūkti iš rankų, išsinerti iš pavadėlio ir pabėgti, todėl ant katės kaklo užkabinkite vardinį pakabuką su jūsų telefono numeriu, be to, verta pagalvoti ir apie augintinio „čipavimą“ – taip būsite ramesni, kad pasimetusi katė greičiau sugrįš namo.
Aš iš vetspot.lt užsisakiau pavadėlį, jog galėtų laisvai lakstyt vaikščiojant, tai toks fainas, jog trinam kiekvieną dieną, o kokybė jo neprastėja. Nevaržo judesių, nespaudžia, tikrai metų pirkinys buvo mūsų katytei.