Slėptuvė laive – kam ji reikalinga?

Apie safe room in house, kurie būna įrengiami prabangiuose namuose, rezidencijose, turbūt tikrai ne kartą teko girdėti kiekvienam. Tačiau ar teko girdėti apie panic rooms, įrengiamus laivuose? Tada jie vadinami citadelėmis, saugiomis vietomis, slėptuvėmis. Nuo kokio pavojaus jie saugo ir kaip jie įrengiami.

Piratai šiais laikais

Saugus kambarysManote, kad piratai išnyko su drakonais, princesėmis, įkalintomis bokšte, ir Simbado nuotykiais? Klystate. Šiuolaikiniai piratai taip pat egzistuoja. Tiesa, jie neturi ant akies juodo raiščio, ir jų ginklai – nebe žeberklai, milžiniškos špagos ar patrankos. Šiuolaikiniai piratai yra normalūs gerai apsiginklavę plėšikai, kurių šių dienų funkcija yra plėšti laivus. Kaip jie tai įgyvendina? Kaip ir visi kiti jūreiviai, piratai plaukioja jūroje. Tam tikru metu jie išsirenka auką ir užpuola kažkurį laivą, kurį apiplėšiant būtų galima gauti daugiau naudos. Tada jie užpuola įgulą ir pastaroji privalo paklusti, atiduoti turtus, galbūt net nuplukdyti laivą į tam tikrą piratų slaptavietę, prieš tai išjungus visus radarus ir laivo sekimo prietaisus, idant jų niekas nerastų. Būtent tam, kad būtų įmanoma bent kažkiek apsisaugoti nuo apiplėšimų ir išgelbėti laivą, jame gali būti įrengiamas panikos kambarys, naudojamas kaip slaptavietė tokiu metu.

Panic room nauda

Šis kambarys – seifas yra įmontuojamas kažkur laive, tokioje vietoje, kur yra sunkiausia jį rasti. Kitaip tariant, laivas paslepiamas kaip per kokį Betmeną. Slepiasi įgula tam, kad vėliau būtų įmanoma su tuo laivu plaukti toliau. Taip pat slepiasi tam, kad greitai ten būdama dar spėtų iškviesti pagalbą, pastiprinimą. Dažnai panikos kambaryje būna įmontuota ir tam tikra nuotolinė laivo valdymo įranga, kuri, pavyzdžiui, gali neleisti valdyti laivo arba pati jį valdyti. Aišku, būtų juokinga, jeigu į tą panikos kambarėlį atvyktų slėptis įgula, o tuo metu visi keleiviai slėptųsi. Tačiau, pavyzdžiui, laivuose, kuriuose net nėra keleivių, į kambarėlį telpa visi. Be to, taip, kaip visada labiausiai reikia saugoti galvą ir ekstremaliose situacijose dėvėti šalmą, taip pat ir laive labiausiai reikia saugoti jo smegenis – įgulą, kuri tą laivą apskritai gali suvaldyti. Dėl to ir yra svarbiau už mažus vaikus išsaugoti laivo kapitoną, tuos, kurie moka valdyti laivą. Aišku, laivo skendimo atveju, tas panikos kambarys nebūtų toks naudingas, nes viskas galiausiai nugarmėtų į dugną. Tačiau tuomet ir piratai viską prarastų ir nieko negautų.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *