Sekcijos šiais laikais ir prieš 30 metų

Jeigu pageidaujate sostinėje ar kur nors kitur išsinuomoti naują namą, butą, po remontų namai bus tušti, tačiau jeigu keliatės į neseniai atlaisvintą ir dar neištuštintą patalpą, iškart susidursite su praėjusio laikmečio dvasia. Ją primins pirmiausiai milžiniškos sekcijos, kokias kadaise turėdavo jūsų tėvai ar netgi seneliai, ir kokių iš visų jėgų dabar bandysite atsikratyti jūs. Sekcijų skirtumai seniau ir dabar yra kardinalūs ir jie atspindi ir bendrus žmonių požiūrius į gyvenamąjį būstą bei jo įrengimą.

Paslaptis juodoje skrynioje

Biuro baldaiSeniau būdavo populiarios milžiniškos tamsios sekcijos, kurios užimdavo visą sieną. Standartinių daugiabučio išplanavime taip pat būdavo ir sekcijos – spintos, integruotos į sienas. Tokios sekcijos būdavo pabrėžtinai tamsesnės, arba tiesiog rudos spalvos. Negana to, kiekvienoje svetainėje galėdavai rasti didžiulę keliaaukštę sekciją. Ji turėdavo kai kur stiklus duryse, per juos dažniausiai galėdavai matyti apdulkėjusius fužerus ir stiklines, dar kokias nors per gyvenimą sukauptas suvenyrines statulėles. Būdavo ir pora lentynų be durelių – ten sukišamos „Drąsiųjų kelių“ arba klasikos serijų knygos, kurios pas daugumą žmonių yra vienodos. Sekcija už kiekvienų durelių slėpdavo skirtingus daiktus – rankšluosčius, dar daugiau knygų, lėkščių ir pan. Tamsi sekcija užimdavo daug vietos ir neatspindėdavo šviesos. Tamsa ir polinkis slėpti viską už aklinai užšautų durelių iš dalies nurodo ir į tamsų gyvenimo būdą, į suvaržymus, kuriuos žmonės patirdavo anais nelaisvės laikais. Panašiai ir visas namų interjeras atrodydavo – tamsios spintos, kuriose nežinia ką žmonės laiko, pas kai ką dar ir integruotas tamsus kambarėlis, ne ant vienos sienos galėdavai rasti ir kabantį kilimą.

Atviras šviesus gyvenimas

Šiais laikais jauni žmonės, nusipirkę tuos pačius senoviškus butus, juos iškrausto, perdažo baltai, integruotas sienose baltas spintas taip pat uždažo baltai. Na o pačios sekcijos spinduliuoja daugiau atvirumo ir šviesos. Visų pirma, jos dažniausiai būna baltos, arba kokios nors ryškios spalvos, įsiprašančios į baltą interjerą. Gali būti ir šviesi medžio spalva. Taip pat išskirtinė savybė – atvirumas. Sekcijos spalva ne tik šviesina kambarį, atspindėdama spindulius, bet ir neužsidaro aklinai. Dažnai jos yra mažesnės, siauresnės, taip pat turi beveik visas atviras lentynas be durelių. Apačioje gali būti platesnės lentynos su daiktų laikymo sistemomis – specialiomis dėžėmis. Taip pat nėra tikslo sudėti daiktus į lentynas sekcijoje – lentynos gali atsirasti ant sienos atskirai, ir taip marginti kambario sienas knygomis.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *