Skardos lankstytojo darbas

Šiais laikais, kai dauguma jaunų žmonių dirba su kompiuteriais, skardos lankstymas protingam ir išsilavinusiam žmogui jau gali atrodyti tarsi egzotika. Mažai kas dirba tokius realius fizinius darbus. Tačiau tokie darbai nuvertinami be reikalo – jie lygiai taip pat yra reikalingi, svarbūs ir labai paklausūs. Štai Petras, nors pats mokėsi vadybos, tačiau jau kuris laikas yra apleidęs biurus, ir tiesiog dirba lankstytoju.

Dirbdavo savo dirbtuvėse

Darbai su skardaPaklaustas, kaip skardos lankstymas atėjo į jo gyvenimą, Petras sako, kad jis nuo mažens mėgdavo ką nors konstruoti, o skardos lankstymą traktavo kaip pramogą. „Namuose buvo garažas, bet nebuvo vyro, tad aš galėjau pats ten daryti, ką norėjau. Per darbų pamokas mokykloje buvome supažindinti su medžio apdirbimu, taip pat su metalo apdirbimu. Tiek vienas, tiek kitas dalykas atrodė gana smagus, tačiau skardos lankstymas man patiko labiausiai. Jau tada ėmiausi dirbti su metalu ir kartais padarydavau kokią nesudėtingą užduotį. Taigi, pamažu įsirengiau nedideles dirbtuves. Kai studijavau vadybą, kartais grįždavau namo į gimtinę, būdavo smagu vėl prisiliesti prie dirbtuvių. Baigėsstudijas supratau, kad tai labai smagus dalykas, ir kad pasiilgau būtent tokio tikro dirbo“, – prisimena Petras.

Išėjo į pramonę

Tada vaikinas nutarė darbintis ne projektų vadovu metalo apdirbimo įmonėje, o ten pat įsidarbinti linijos operatoriumi, kuris būtų atsakingas už skardos lankstymą. Ir visa tai jam pasirodė labai įdomus darbas. „Aš tikrai atsigavau, kai vėl pajaučiau, ką tai reiškia savomis rankomis daryti tokius dalykus. Tik aišku pradžioje buvo labai keista, nes čia kai kurie dalykai yra mechanizuoti, ir dėl to daug kas ten yra visai kitaip, negu aš įsivaizdavau ir tikėjausi. Buvo daug tokių dalykų, kuriuos labai greitai padaro skardos lankstymo mašina, ir tavęs kaip žmogaus, galima sakyti, toje vietoje išvis net nereikia. Tai man būdavo kažkaip labai keista vienu metu, iš kitos pusės ir visai smagu, kad taip greitai viskas taip su ta skarda lanskstosi. Tačiau pradėjo darytis sunku dirbti tokiu grafiku, be to, netenkino alga“, – sako Petras.

Darbų palyginimai

Netrukus vaikinas ėmėsi daryti individualius užsakymus pats. Nusipirko kelias stakles, sudėjo skelbimus, kad dirba tokį darbą, ir taip pats tapo skardintoju. Jam tokia veikla atrodė labai paprasta ir gera, kadangi vaikinui nereikėjo labai stengtis ir plėšytis, jis pats sau buvo šeimininkas, o dirbo tai, ką norėjo.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *