Nuo kokių vabzdžių mes saugomės?

Vasarą specialūs puršakalai, tinklelis nuo vabzdžių, antkakliai ir apyrankės bei kitos priemonės mums leidžia saugotis nuo vabzdžių. Nuo kokių jų ir kokiais būdais saugojamės?

Musės

Vabzdžiai namuoseNiekam nepatinka musės. Net ir Tele – bim – bam daina yra apie tai, kaip reikia mušti šitą mažą musę. Nepasisekė musėms žmonių pasaulyje, kuriame jas visada tik ir stengiasi naikinti. Jos nemalonios, nes labai garsiai zvimbia. Nemalonu, nes jos pirmos puola prie mums atgrasiausių dalykų: lavonų, senos mėsos, seno išmesto maisto į šiukšlinę, išmatų, vėmalų ir pan. Tačiau jos mėgsta užkandžiauti ne tik paminėtais baisiais dalykais, bet ir mūsų stalo maistu. Tad karštą vasaros dieną pravėrus langą nereikia nustebti, kad į virtuvę priskrenda musių, kurios ima laipioti mūsų maistu. Tai kartu yra ir nehigieniška, jos gali atnešti ir kai kurias ligas. Nors Lietuvoje labai pavojingų užkratų jos nenešioja. Visgi reikėtų imtis prevencijos ir turėti paprastą apsaugos būdą. Tai – tinklelis nuo vabzdžių. Jį sumontavus ant langų, per juos nebegalės atskristi musės. Jeigu visgi dar jos per kažkur patenka į virtuvę – pakabinkite lipnią vabzdžių gaudyklę, kuri neatrodys labai patraukliai, tačiau veiks efektyviai ir greitai pagaus visas muses.

Širšės

Tikrąsias dideles širšes mes matome retai, o kai jos atskrenda, tai birbia stipriau nei kamanės. Dažnai žmonės paprastas vapsvas vadina širšėmis. Tačiau tikroji širšė yra kas kita, ir jos įkandimas rimtesnis nei lietuviškos gyvatės. Taigi, su širšėmis reikia elgtis atsargiai. O pirmiausia – užtikrinti, kad palėpėse, kažkuriose namo vietose neatsirastų širšių lizdų. Žinoma, tinklelis nuo vabzdžių neleis širšėms įskristi į namus, tačiau jos gali patekti ir per sienas, jeigu ten susisuks sau guolį.

Uodai

Dažniausiai jie mus puola, kai būname gamtoje. Efektyviausia priemonė nuo uodų yra purškalas. Juo reikia padengti visą kūno odą. Tai labai efektyvu, tik ne per labiausiai malonu – jūsų oda tarsi pasidengs plėvele. O ta plėvelė bus kaip koks celofanas ir jums gali darytis karšta. Kita vertus, jeigu vasaras vėsus, gal ir pravers. Dar nuo uodų galima naudoti atbaidančias žvakes, deglus, antkaklius ir apyrankes.

Vapsvos

Štai šias mažyles dažniausiai laikome širšėmis ir jų per vasarą sutinkame nemažai. Nueikite į turgų ir prie kiekvieno vaisių prekystalio sutiksite pulką vapsvų. Geriausia saugotis stengiantis tiesiog tų vapsvų neliesti jokiu atveju. O namuose kaip visada padės tinklelis nuo vamzdžių arba uždarytas langas.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *