Logotipų kūrimas – ką turi žinoti prieš pradedant?

Interneto svetainių kūrėjai pastebi, kad Lietuvoje daugėja neprofesionalių dizainerių, kurie nesupranta kas yra profesionalus logotipų kūrimas. Fatmarketing.lt įspėja visus vartotojus, jog kreipiantis į nežinomus dizainerius, galima sulaukti ne tik nekokybiško darbo, bet ir bėdų dėl logotipo autorinių teisių. Ypač dabar didėja dizainerių skaičius Lietuvoje – vieni kuria dizainus tinklapiams, kiti specializuojasi tik ties logotipų kūrimo paslaugomis. Bet, profesionalus darbas reiškia ne tik tai, kad viskas bus atlikta sutartu laiku – profesionalumas reiškia, kad logotipas bus išskirtinis, patrauklus ir visiškai nenusižengiantis teisės aktams. Jeigu jums reikia įmonės logotipo ar tiesiog ieškote dizainerio, kuris galėtų nupiešti tinklapio logotipą, tai būtinai rinkitės tik profesionalias paslaugas siūlančius grafikos dizainerius.

Logotipų kūrimas reikalauja daug fantazijos bei teorinių žinių.

Logotipu kurimasIeškantiems dizainerio pravartu daug laiko skirti specialisto paieškai, nes tik tokiu būdu bus galima apsisaugoti nuo galimų nesklandumų. Pirmiausia, dizainerį reikia rinktis pagal jo patirtį bei reputaciją. Fatmarketing.lt atstovai teigia, kad logotipus piešiantys dizaineriai pirmiausia turi būti apsišvietę teisėje. Jie turi žinoti Lietuvoje galiojančių teisių aktų reikalavimus. Taipogi ir patys klientai turėtų suvokti ką reiškia plagiatas ir autorių teisių pažeidimai. Paprastai kalbant, dizaineriai turi kuo puikiausiai išmanyti Lietuvos autorinių ir gretutinių teisių įstatymus.

Be abejo, logotipų kūrimas reikalauja ne tik daug teorinių žinių apie teisės aktus – būtina turėti žinių ir apie logotipų kūrimo standartus. Čia kalba eina jau apie technines savybes. Neprofesionalūs dizaineriai jums gali sukurti tokius logotipus, kuriuos galėsite pritaikyti tik interneto svetainei. Kaip teigia Fatmarketing.lt – tai būtų gana nemažas nuostolis, nes tokiu atveju tektų kreiptis į kitus specialistus, jog šie perpieštų jau turimą logotipą kitu formatu. Profesionalūs dizaineriai logotipus piešia taip, jog juos iškart galima pritaikyti viskam. Tai reiškia, kad jie nupiešia logotipus pagal dabartinius standartus – logotipo failas tinkamas naudoti tiek spausdinimui, tiek ir publikavimui interneto svetainėje.

Logotipų kūrimas reikalauja ir šiokios tokios fantazijos, nes vis dėlto – galima nesunkiai ir visai to nenorint sukurti plagiatą. Kadangi logotipų plagiavimas yra itin aktuali tema tiek dizaineriams, tiek ir klientams, Fatmarketing.lt pataria saugotis nuo tokių darbų naudojant paieškos algoritmų siūlomas galimybes. Aiškiau kalbant, dabar kiekvieną paveikslėlį galima surasti internete t.y. galima sužinoti kas yra originalus paveikslėlio šaltinis (iš kur jis paimtas). Tas pats taikoma ir su logotipais – kai gaunate logotipo failą, jį konvertuojate į paprastą paveiksliuką. Tą paveiksliuką naudojate „Google“ vaizdų paieškos formoje. Jums reikės įkelti t paveiksliuką ir tiek – paieškos sistema grąžins rezultatus su panašiais vaizdais arba originaliais šaltiniais. Jeigu paieškos sistema negrąžina nieko, tai tada galima spręsti, jog logotipas yra unikalus ir nenukopijuotas.

Profesionalus logotipų kūrimas reiškia, kad visas darbas atliekamas be priekaištų.

Pasitaiko tokių dizainerių, kurie, anot Fatmarketing.lt, be reikalo giriasi profesionalumu. Kai kuriems mėgėjams profesionalumas yra tai, kad jie darbą atlieka paprasčiausiai laiku arba labai greitai. Tačiau profesionalumu reikėtų laikyti viską – darbų atlikimo terminą, patį logotipo dizainą, jo unikalumą, spalvas.

Fatmarketing.lt pabrėžia, kad profesionalias grafinio dizaino paslaugas klientai turi užsisakyti pagal adekvačią kainą. Tai reiškia, kad jeigu jums siūlomas logotipų kūrimas už keis kartus mažesnę nei rinkos kainą, tai ko gero apie profesionalumą galvoti nereikėtų. Tai ko gero bus mėgėjai, dar tik pradedantys kurti savo atliktų darbų sąrašą – dėl to kainos ir gali būti mažos. Jeigu esate gerai žinomas verslas ir norite pakeisti savo išvaizdą, tai logotipų kūrimas turėtų būti užsakomas tik pas gerai žinomus grafikos dizainerius.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *