Ką apmąstyti, prieš steigiant UAB

UABJeigu jums pasidarys aktualu UAB steigimas, turėtumėte pamąstyti apie tai, kokius dokumentus teks tvarkyti, be kokių naujų įsipareigojimų jums atsiras. O jų tikrai bus nemažai, nes toks jau tas verslas – buhalterinė apskaita ir finansiniai įsipareigojimai čia neišvengiami.

Įmonės steigimas

Nors daug žmonių sako, kad Lietuvoje Darbo kodeksas vis dar labai konservatyvus, o sudaryti sutartis yra sunku, taip pat sudėtingas ir UAB steigimas, kiti kaip tik džiūgauja, jog ten yra numatyta ir verslininkui naudingų dalykų. Tarkime, tam, kad būtų daromas UAB steigimas, būtinas įstatinis kapitalas. Tik turint jį galima galvoti apie savo verslo plėtojimą. Be įstatinio kapitalo, jūs negalėsite turėti verslo. Tai daug kam užkerta kelią, jeigu norima atsispirti tiesiog iš niekur. Kita vertus, privalumas taip pat yra. Jeigu bankrutuosite, tai sudegs ne visi jūsų ir šeimos pinigai, o tik tie, kurie buvo įdėti į UAB sąskaitą kaip įstatinis kapitalas.

Darbuotojų įdarbinimas

Su darbuotojų įdarbinimu bei tokiu reikalu kaip buhalterinė apskaita jums teks pasistengti tikrai nemažai. Jeigu norite turėti geras darbo sutartis, reikės padirbėti. Gali būti, kad visus dokumentus tvarkyti patiems bus per sunku. Paprastai buhalterinė apskaita rimtose įmonėse yra vykdoma tų žmonių, kurie ir dirba šioje srityje. Nesitikėkite, kad viską pasidarysite patys. Juk tam ir yra darbuotojai, kurie gali nudirbti tokius darbus. Jūs esate įmonės vadovas, jūsų įsipareigojimai vienokie, o kažkas galbūt yra buhalteris – reiškia, daro jau visai kitokius darbus. Turėkite tai omenyje, kad nesate auksarankis, ir viskas žymiai palengvės. Teks ir labai paskaičiuoti, kiek ir kokių žmonių gali pas jus dirbti per visą šį laikotarpį. Mat kiekvieno darbuotojo įdarbinimas jums tikrai kainuos nemažai. Tai, kiek mokėsite atlyginimo, toli gražu, neatspindės to, kiek jūs iš tiesų sumokėsite už vieną žmogų. Jums galbūt reikės surasti žmogų, mokėti jam 1000 eurų, tačiau iš viso už jį paklosite 2500 eurų. O jeigu dar prasidės tėvystės bei motinystės atostogos, vargo taip pat tikrai bus nemažai. Taigi, dėl to reikia pasvarstyti, kada galima samdyti žmogų. Be to, reikia pagalvoti ir apie tai, kad jeigu jums reikia labai nedaug paslaugų, tuomet jums padėti gali tiesiog kokia nors gera pagalba iš šalies. Pavyzdžiui, tai gali būti tiesiog darbas su individualaus darbo pažymas turinčiais laisvai samdomais darbuotojais, įsipareigojant tik dėl konkrečių darbų atlikimo.

#1$ komentarai

  1. http://www.terraproject.lt/procesai.aspx

    Prieš steigiant uždarąją akcinę bendrovę būtina apsvarstyti daug įvairių niuansų nes tai atsakingas žingsnis. Taip pat būtina apsvarstyti kokios bus pasirenkamos projektų valdymo sistemos. Juk veiklos verslo procesų valdymas yra tiesiogiai integruotas su klientų ir dokumentų valdymu, tiekimo grandine bei finansais. Sprendimai, kurie yra paremti moduline sistema gali būti tiek mažoje, tiek didelėje įmonėje.

  2. Adriana

    Išties atsidaryti uab yra ką veikti. Informacijos interente yra begalė, svarbu mokėt atsirinkti. Bėda tame, kad kiekvieno niuanso, neturint patirties, vargu ar pavyks išsiaiškint. Pasikonsultavus su vbgrupe.lt klausimai buvo atsakyti, niuansai pateikti, tai padėjo priimti tam tikrus verslo steigimo sprendimus.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *