Balkono erdvės išnaudojimas

Kaip niekada anksčiau, šiandien plastikiniai langai suteikia didžiulį įvairių funkcionalių galimybių spektrą ne tik kambarių sienoms, tačiau ir tokioms būsto erdvėms, kaip balkonui. Anksčiau dėl įvairių aplinkos sąlygų balkonas nebuvo toks funkcionalus kaip šiandien. Tai įtakojo ir oro temperatūra, vėjas, galimybių bei fukncionalumo trūkumai. Senose nuotraukose matomi balkonai atrodo gerokai kitaip, nei esame įpratę matyti šiandien. Balkonas beveik niekada nebuvo funkcionali namų erdvė, verčiau to – tik puošmena. Šiandien – tai namų erdvę padidinanti patalpa, kurią galima išnaudoti įvairiais visiškai vienas kitam priešingais būdais, kuriuos ir aptarsime.

Poilsis, darbas, kūrybiška buitis

Būsto langaiŠiandienos balkonų funkcionalumo paslaptis ir sėkmės istorija priklauso jų stiklinimui. Plastikiniai langai bei balkonų stiklinimas išvien suteikia kiekvieno žmogaus namams galimybę sukurti šiltą, jaukią ir kūrybišką namų erdvę. Įstiklinti bakonai šiandien leidžia priartėti prie gamtos ar miesto architektūros, priklausomai nuo jūsų gyvenamosios vietos.

Pirma balkono įrengimo idėja, kuria pasinaudoja vis daugiau žmonių, tai balkono pritaikymas virtuvės erdvėj. Nors žiemą įstiklinti balkonai užtikrina šilumą ir komfortą, tačiau vis dėlto valgomojo įrengimas balkone yra populiariausias šiltojo metų laiko pasirinkimas. Jei pro jūsų balkoną atsiveria vaizdas į žalią gamtą, elementaru, jog rytinės kavos puodelis apšviestame šiltame balkone bus kur kas skanesnis nei bet kokiame kitame namų kambaryje. Tai puiki vieta tiek pusryčiams, tiek ir vakarienei su šeima gamtos ir namų apsupty, kuri suteikia įkvėpimo, nuramina arba priešingai – paruošia sėkmingai dienai.

Vis daugiau žmonių darbus atlieka kompiuteriu, todėl balkonas bet kokiu metų laiku gali tapti puikia ir kūrybiška darbo erdve. Vasara neoficiali ir šviesi aplinka, izoliuojanti nuo triuškmo, tačiau suteikianti nuostabius vaizdus bus itin kūrybiška darbo erdvė, tuo tarpu rudenį ar žiemą mėgaudamiesi karšta arbata galite semtis idėjų darbui stebėdami krentančius lapus ar snaiges.

Nemaža dalis žmonių balkoną įsirengia tiesiog kaip savo poilsio zoną, nes retas namuose turi poilsio kambarį, todėl balkonas gali tapti puikia vieta pailsėti. Nedidelė knygų lentyna, keletas sėdmaišių, minkštos pagalvėlės ir šilti apklotai žiemą gali tapti puikia erdve pailsėti, išsikrauti visas mintis po dienos.

Žinoma, funkcionaliausi balkonai dažniausiai būna tie, kurie yra įstiklinti per visą balkono aukštį ir atveria gražų panoraminį vaizdą, mat tai jau savaime kuria kūrybišką erdvę. O nežinant kaip įsirengti savo balkono erdvę, pabandykite visus tris pristatytus variantus skirtingais metų laikais, galbūt tai ir yra pats optimaliausias jūsų pasirinkimas.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *