Jaunojo ūkininko gyvenimas – įdomus ir modernus

Manote, kad traktoriai, žemės ūkis ir gyvenimas kaime – tai gyvenimas atsilikus ir mirštant iš nuobodulio? Labai klystate. Daugybė žmonių, gyvenančių miestų centruose, net neįtaria, kaip iš tiesų įdomu ir gera gyventi kaime, ir kaip jautiesi svarbios veiklos, svarbių ciklų dalimi.

Technika: modernesnė nei mieste

Traktoriai ir kombainaiVisų pirma, tokia žemės ūkio technika kaip kombainai, kuliamosios, ariamosios, sėjamosios, volai, ruloniniai presuotojai ir pan. – tai daug pažangesnė technika nei jūsų suskilęs išmanusis telefonas iš mobiliojo ryšio operatoriaus salono. Tie, kas gyvena kaime ir plėtoja žemės ūkį, gali būti, pažįsta daug daugiau išmanių technologijų, nes dirbtinis intelektas bei išmaniosios technologijos įžengusios ir į žemės ūkio valdymo sistemos. O kur dar visa minėtoji technika, melžimo aikštelės ir kiti mechanizuoti dalykai žemės ūkyje, prie kurių priėję jūs nesuprastumėte, kas tai yra, ir ką jie daro.

Solidi parama ir investicijos, skatinimai

Kitas dalykas, traktoriai ir kainuoja ne tiek pat, kiek išmanusis telefonas. Tai didžiulės investicijos. Taigi, net ir šiaip laisvalaikiui pasidžiaugti tokių neįpirktumėte. O štai jaunieji ūkininkai tai gali sau leisti, kadangi gauna paramą iš valstybės ir iš ES. Žemės ūkis – tai itin remiama sritis, kuri svarbi vietiniams ūkininkams, ir visai šalies ekonomikai, netgi pasaulio gerbūviui. Tad visi kombainai ir kita technika perkami didelėmis kainomis, tačiau su parama ir paskatinimais. Todėl pamirškite ūkininko su šake vaizdą, įsidėmėkite žmogų, kuris valdo brangų, pažangų turtą ir pats rankomis nedirba visiškai nieko.

Gyvas ryšys su žeme ir augalais ir gyvūnais

Kai vaikštome mieste tarp daugiabučių, labai nustembame kažkur aptikę dar likusią trobą su ožkomis ar vištomis. Kažkaip sutrinkame, nežinome, ar kviesti Gyvūnėlių policiją, ar čia viskas gerai. Ar galima mieste auginti gyvūnus? O kaip su augalais? Kai tik pražysta sakuros, visi ateiname nusifotografuoti, nes per žiemą sėdint prie kompiuterio pamiršome, kaip visa tai atrodo. Taigi, miesto žmogui gamta kelia nepaprastą nuostabą, tik bijomasi tai pripažinti. Gamta ima atrodyti svetima, egzotiška, nelegali. Nors tai tikrieji mūsų namai ir tikrasis mūsų pasaulis. O štai žemės ūkyje dirbantys žmonės tą pasaulį patiria kasdien. Jie yra arčiau gamtos. Jie kasdien gali pažiūrėti naminiam gyvuliui į akis, matyti, kaip keičiasi metų laikai, kaip žaliuoja ir gelsta miškai ir pievos. Tai patirtis, kurios gali pavydėti kiekvienas miesto žmogus.

#1$ komentaras

  1. Gerda

    Tendencijos rodo, jog dabar jauni ūkininkai yra linkę į inovacijas, siekia daug didesnių ir aukštesnių tikslų, diegia naujausias technologijas, kad verslo valdymas būtų lengvesnis. Jaunieji ūkininkai dažnai diegia sandėlio valdymo sistemas, kad galėtų aiškiai matyti likučius esančius sandėliuose bei galėtų juos lengviau valdyti žemės ūkio produkcijos rinkoje.
    http://www.terraerp.lt/funkcionalumas/sandelio-valdymas.aspx

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *