Vilniaus nekilnojamojo turto kainų apžvalga

Sostinėje gyventojų skaičius tik didėja, todėl nekilnojamas turtas Vilniuje išlieka aktualus. Daug jaunų žmonių, atvykstančių į sostinę iš kitur, čia ir pasilieka gyventi, prieina ir tą etapą, kuomet tenka pirkti savo būstą. Jeigu ir jūs ketinate pirkti butą Vilniuje, verta pasidomėti kainų apžvalga. Sostinė visuomet buvo paklausi, tačiau butų kainos svyravo.

Butų kainos iki 2009 m.

NT VilniusGalima pastebėti, kad Vilniuje nekilnojamojo turto kainos pasiekė piką maždaug 2008 pabaigoje – 2009 pradžioje. Jeigu paverstume litus eurais, matytume, kad kainos buvo kur kas didesnės Vilniuje negu dabar, ir tai buvo vadinama kainų burbulu.

Butų kainų kritimas: 2010 – 2011 m.

Sprogimas įvyko 2009 m. pradžioje – viduryje, ir visi žmonės ėmė staiga pardavinėti būstą, po truputį leisdami kainas – kad tik pavyktų būstą parduoti. Kai kurie žmonės pardavinėjo būstus, pirktus su paskola, bijodami, kad krizės akivaizdoje nebegalės išsimokėti. Kiti pardavinėjo tiesiog nieko negalvodami, bijodami, kad kainos labai sumažės ir jie patirs nuostolį. Visas šis masinis reiškinys ir suleido maksimalų būstų kainų nusileidimą, dugną pasiekusį maždaug 2011 m. pradžioje.

Dabartinis butų kainų kilimas ir prognozės ateičiai

Vėliau visi ėmė kalbėti, kad krizė jau praėjo, ir tuo metu vėl atsigavo pirkimai – pamažu buvo pradėta pirkti būstai. Kainos vėl ėmė kilti. Nors daug kas kalba, kad kainos jau dabar maksimaliai užkilusios ir tuojau sprogs burbulas, ko gero dar 5 – 10 metų teks to palaukti.

Kaip įkainojamas būstas skirtingose vietose, skirtingos būsenos

Krizė mažiausiai palietė ir paveikė sostinės centre, Senamiestyje esančių 1 kambario butų paklausą. Būtent 1 kambario buto kaina Senamiestyje už kvadratą buvo ir tebėra aukšta. Labiau apsimoka pirkti didesnį kiekį – didesnę erdvę, tuomet kvadrato kaina būna mažesnė. Kartu būsto pirkimas prestižiniuose rajonuose visada yra ir tvaresnė investicija: galite būti tikri, kad viskas išliks gerai, net ir esant sunkesniems laikams, kada viskas labai pabrangsta. Būsto kainos mažiau stabilios yra tolimesniuose rajonuose, kur nėra arti nei upės, nei miško, o ir susisiekimas prastas. Taip pat nuo senų laikų prastesniais laikomi būstai Naujojoje Vilniuje, nors situacija pamažu taisosi. Visgi, tai regionas, esantis kur kas arčiau Senamiesčio, nei Balsiai, Perkūnakiemis ar tos pačios Fabijoniškės. O jame yra ir upės, ir miškai, ir piliakalniai, ir nuostabios žaliosios zonos… Miestą su Naująja Vilnia pamažu ima jungti ir atsinaujinantis prabangus regionas – Paupys. Naujos statybos būstai palei Vilnelės upę. Tai taip pat prestižiniu laikomas regionas.

#1$ komentaras

  1. šaltis

    NT kainos yra labai nepastovios ir sunkiai prognozuojamos. Žinoma, buvo kažkada kainų burbulas, kuris dabar subliuško. Dabar į kainą įeina daug kas- tiek lokacija, tiek statybos metai, ekonomiškumo klasė. Mano manymu ekonomiškumas ir lokacija yra svarbiausia. Nesinori mokėti už šildymą daug ir važinėti 10 km iki miesto centro ar darbo.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *