Top „kiauros“ jūsų namo vietos

Kai pastatomas naujas namas, tam, kad jis būtų legalus ir galimai gyvenamas, privaloma procedūra yra namo pridavimas tarnyboms, kurios administruoja namo energinius sertifikatus. Priduodant namą yra nustatoma jūsų namo energinio naudingumo klasė. Šiuo metu reikalinga A naudingumo klasė, po metų bus būtina A plius, o iki 2021 ir pati aukščiausia A plius plius. Jeigu norite tinkamai pasiruošti namo pridavimui, verta samdytis atitinkamą tarnybą, kuri galėtų tinkamai pasirūpinti jūsų namu ir užtikrinti, kad jis ne kiauras, gerai apšiltintas. Visgi, tą darant vis tiek galiausiai reikės užtikrinti tam tikrus dalykus ir jums patiems. Pagalbininkai galės pasakyti, kur problemos, o jas lopysite jūs. Kokios dažniausiai pasitaikančios vietos, pralaidžios temperatūrai name?

Langai ir durys

Namo statybaLabai dažnai termovizija atskleidžia, kad langai arba durys yra per ploni, per mažai stiklo paketų, o gal nekokybiški rėmai, ir kažkur leidžiamas oras, taigi, ir temperatūra. Jeigu dėjote senas duris ir tikėjotės, kad viskas bus gerai, gali būti, kad visgi teks keisti naujomis ir sandariomis.

Aplink langus ir duris

Taip pat namo pridavimas nebus prasmingas, jeigu paliksite nepakankamai apšildytus ir sutvarkytus kraštus aplink langus ir duris. Turite būti tikri, kad jūsų langai ir durys tikrai gyvuoja puikiai, kad aplink juos yra pakankamai apšildyta.

Namo kampai

Tai, ko galbūt nepagalvosite iš pirmo karto, jums parodys atlikta termovizija. Iš tiesų, namo kampai yra gana jautrios vietos ir joms gali reikėti papildomo apšildymo ir hermetinimo. Kai kas net deda specialius vertikalius pakalimus, po kuriais įtvirtina daugiau šiltinimo medžiagos (dažniausiai akmens vatos). Logiškai galvojant, yra rimta priežastis, dėl ko ten pučia šiaurys. Juk namo kampai – tai nebe ištisos ir sandarios medžiagos, o jų susidūrimas, kuris visada ir reiškia tai, ko jūs nenorite žinoti. Tai yra – pralaidų temperatūrai sudūrimą.

Lubos

Nors taip pasitaiko ir rečiau, tačiau kartais namo pridavimas nepavyksta dėl to, kad lubos yra labai šaltos. Jeigu turite palėpę ir jos nešiltinate, tuomet per perdangą ateis šaltis. Tad jeigu nešiltinote stogo, reikia labiau šiltinti pačią perdangą. Kita vertus, kam taip daryti, jeigu verčiau yra apšiltinti stogą ir tiesiog turėti dar vieną įrengtą gyvenamąją erdvę. Grindys ir pamatas taip pat neretai yra gana jautrios vietos, kuriose pasitaiko vėjo ir šalčio perėjimų, jeigu pamatas yra visiškai nešiltintas.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *