Plaukimas baidarėmis ir plaukimo maršrutai

BaidarėsPlaukimas baidarėmis yra jaudinantis ir naudingas būdas tyrinėti gamtą. Nesvarbu, ar plaukiate upe, ar į jūrą, ar tiesiog plaukiojate ežeru, buvimas ant vandens yra kažkuo ypatingas. Tačiau prieš griebdami baidarę ir leisdamiesi į vandenį, svarbu žinoti plaukimo baidarėmis pagrindus. Tinkamai pasiruošę ir įgiję žinių, galėsite saugiai ir užtikrintai mėgautis šia patirtimi. Šiame vadove rasite viską, ką reikia žinoti prieš išplaukiant į vandenį – nuo baidarės tipo ir aprangos, kurią turėtumėte dėvėti, iki įvairių plaukimų ir saugos patarimų. Taigi pradėkime!

Nors plaukimas baidarėmis yra puikus užsiėmimas šeimoms, jis gali būti pavojingas, ypač nepatyrusiems baidarininkams. Jei pradedate plaukioti baidarėmis, svarbu išmokti pagrindų, kad galėtumėte drąsiai išplaukti į vandenį ir išlikti saugūs. Šiame vadove sužinosite viską, ką reikia žinoti prieš išplaukiant į vandenį, pradedant baidarės tipu ir apranga, kurią turėtumėte dėvėti, baigiant įvairiais irklavimo ir saugos patarimais. Taigi pradėkime! Yra daug skirtingų baidarių tipų, ir visi jie turi unikalių privalumų. Nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar vidutinio lygio baidarininkas, galite rinktis iš daugybės variantų, kurie atitiks jūsų įgūdžių lygį ir patogumą. Baidarių maršrutai ir specialistės patarimai.

Baidarių tipai

Jei esate pradedantysis ir ieškote baidarės, kuria būtų lengva naudotis ir manevruoti, jums gali būti tinkamas pasirinkimas sėdima baidarė. Sėdimos baidarės skirtos žmonėms, kurie dar tik pradeda plaukioti baidarėmis, nes į jas lengviau įlipti ir išlipti nei iš kitų tipų baidarių. Į jas lengviau įlipti ir išlipti, nes, skirtingai nuo tradicinės baidarės, jos nereikia sukti. Sėdimos baidarės skirtos labiau patyrusiems baidarininkams. Šiose baidarėse yra sėdynės, kurios leidžia naudotojams pasiekti savo įrangą neišlipant iš baidarės. Sėdynės būna įvairių dydžių, todėl svarbu rasti tokią, kuri jums tiktų. Jei planuojate irkluoti kartu su kitais, rekomenduojama rinktis sėdimąją baidarę su pakankamai didele sėdyne, kad joje galėtų patogiai sėdėti du žmonės. Jei planuojate daug irkluoti didelius atstumus arba vykti į ekspedicijas, jums gali būti tinkamas pasirinkimas turistinė baidarė. Šios baidarės turi didesnes kabinas ir sėdynes, todėl jose galima sėdėti vertikaliau. Tai naudinga žmonėms, kurie dalyvauja komandinėse irklavimo varžybose, nes taip galima lengvai pasikeisti vietomis.

Apranga ir įranga

Yra keletas svarbių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis geriausiai baidarėms tinkančią aprangą. Norite įsitikinti, kad turite drabužius, kurie apsaugotų jus nuo gamtos stichijų ir leistų išlikti sausiems, tačiau nenorite dėvėti tiek daug sluoksnių, kad negalėtumėte efektyviai irkluoti. Geriausias būdas išsiaiškinti, ką turėtumėte dėvėti plaukdami baidarėmis, yra išbandyti skirtingus drabužius ir pamatyti, kas jums tinka geriausiai. Štai keletas bendrų patarimų, kaip išsirinkti irklenčių aprangą: Rinkdamiesi striukę norėtumėte įsitikinti, kad ji atspari vandeniui arba neperšlampanti.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *