Penki patarimai, kaip jaukiai įrengti vaiko miegamąjį

CuculisArtėjant nakčiai metas įsitaisyti dar vienai jaukiai žiemai. Kai pagalvojate apie jaukumą, prieš akis iškyla spragsinti ugnis, vilnoniai megztiniai ir virintas vynas… Ir tai tik suaugusiesiems! Vaikams, kurie vis dar sparčiai auga ir vystosi, namų aplinka gali turėti dar didesnę įtaką jų fizinei, psichinei ir socialinei gerovei. Didelę reikšmę turi ne tik smulkmenos – nuo to, kiek natūralios šviesos yra jų kambaryje, iki to, kaip jame tvarkinga. Kaip tėvai instinktyviai žinome, ko labiausiai reikia mūsų vaikams namuose, tačiau perskaitę šį straipsnį sužinosite, kaip sukurti jiems patogesnę erdvę. Plačiau: https://cuculis.lt/vaikas-sedasi-ant-naktipuodzio-sie-7-patarimai-jums-pades/ puslapyje.

Laikykite vaiko miegamąjį šiltai

Kaip ir visais kitais atvejais, viskas priklauso nuo pagrindinių dalykų. Jei jūsų vaiko kambaryje per šalta, jam bus sunku miegoti ir jaustis patogiai. Mes visi prarandame šilumą per galvą, todėl pasirūpinkite, kad vaiko kambaryje būtų kuo šilčiau, jei reikia, naudokite storą antklodę arba vilnonę kepurę. Jei nerimaujate dėl sąskaitų už šildymą, pabandykite jų lovoje naudoti elektrinę antklodę ar kitą papildomą šildymo šaltinį. Jei norite padaryti dar daugiau ir vaiko miegamąjį paversti išties jaukiu, pabandykite į kambarį įdėti oro drėkintuvą – jis pavers jį šilta ir drėgna erdve, kuri žiemos mėnesiais padės išlaikyti sveikatą ir stiprybę. Nepamirškite, kad perkaitimas taip pat kelia pavojų, ypač mažiems vaikams. Jei vaikui per šilta, jis gali nusimesti antklodę, tačiau taip pat galite atkreipti dėmesį į tokius požymius kaip paraudę skruostai ar trumpas kvėpavimas, kurie gali reikšti, kad jam per karšta.

Pridėti spalvų

Nebūtina persistengti su beprotiškomis neoninėmis spalvomis. Jei į vaiko miegamąjį įnešite nedidelių spalvinių potėpių, erdvei suteiksite šilumos ir asmeniškumo. Tai galite padaryti įvairiais būdais – perdažydami naujais plakatais ar tapetais arba nedideliais spalvotais akcentais papildydami kitas kambario dalis, pavyzdžiui, patalynės užvalkalus ar pagalvėles. Ruduo – puikus metas eksperimentuoti su spalvomis, o šiltų rudens atspalvių galima rinktis iš daugybės. Kokią spalvą pasirinksite, priklausys nuo jūsų vaiko skonio ir asmenybės – vieni vaikai mėgsta ryškias spalvas, kiti renkasi subtilesnes. Jei nesate tikri, visada galite pradėti nuo neutralaus atspalvio ir palaipsniui, vaikui augant, pridėti spalvų.

Sukurkite jaukų skaitymo kampelį

Skaitymas yra puikus užsiėmimas įvairaus amžiaus vaikams, tačiau jei jūsų vaiko miegamasis bus užverstas žaislais, mažai tikėtina, kad jis sugebės pabaigti skyrių. Jūsų vaiko skaitymo kampelis turėtų būti gerai apšviestas, be netvarkos, su patogia sėdyne ir gera šviesa skaitymui.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *