Parama saulės elektrinėms: dar daugiau galimybių

Iki 2021 metų namų ūkiams įsirengti saulės elektrines buvo skirta 15 mln. eurų parama iš Europos Sąjungos investicijų. Ja pasinaudojo daugiau kaip 5000 gyventojų.

2020 metais bendra parama saulės elektrinėms fiziniams asmenims siekė 9 mln. eurų. Šiais metais numatoma tokia pati suma, skirta skatinti gyventojus naudoti švarią energiją iš atsinaujinančių šaltinių.

Pagal priemonę „Saulės elektrinių įrengimas namų ūkiuose“ paramą gali gauti gyventojai, nuosavybės teise valdantys Registrų centro Nekilnojamo turto registre įregistruotą gyvenamosios paskirties pastatą (butą, namą, sodo namą), į kurį bus nukreipta saulės elektrinės gaminama elektra. Elektra gali būti naudojama tik namų ūkio reikmėms, o elektrinės dydis, už kurią galima gauti paramą neturi viršyti 10 kW galios. Planuojama, kad naujas terminas paraiškoms dėl kompensacijų teikti bus kovo mėnesį.

Parama saulės elektrinėms siekia apie 30 % jos sumos, todėl visi, kas planuoja dar šiais metais naudoti saulės energiją elektros gamybai turėtų jau dabar pasiruošti.

Nuo ko pradėti norint gauti paramą saulės elektrinėms?

Pradžioje įsitikinkite, jog tinkamas jūsų būsto įvadas, ar įvado galia pakankama norimos galios elektrinei. Pasirinkite įmonę, su kuria bendradarbiausite. Tai turėtų būti patyrusi komanda, jau įrengusi ne vieną saulės elektrinę, naudojanti Europos Sąjungos reikalavimus atitinkančią naują įrangą. Su pasirinktu partneriu turėtumėte įvertinti, kokios galios jėgainės reikės, kur ji bus įrengiama: ant žemės, stogo ar nutolusioje vietovėje.

Kad gauti paramą saulės elektrinėms turėsite pristatyti dokumentus:

  • elektrinės priėmimo-perdavimo aktą;

  • įrangos techninę specifikaciją;

  • sutartį su elektros tinklais;

  • atestuoto rangovo deklaraciją;

  • PVM sąskaitą faktūrą.

Parama saulės elektrinėms namų ūkio reikmėms mokama ir įsigyjant jėgainę saulės parkuose. Iš saulės parko jūsų elektrinės gaminama energija pateks į elektros tinklus, o jūs atsiimsite ją savo būste. Paramos dydis 323 eurai už 1 kW galios. Tai ne maža suma, dėl kurios elektrinė atsipirks žymiai greičiau – per 4-7 metus. Tiek saulės parke, tiek ant individualaus namo stogo įrengtų jėgainių garantija tokia pati: ne mažiau nei 82 % efektyvumo 25 metams.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *