Nešiojami ar stacionarūs kompiuteriai: kas geriau?

KompiuteriaiPastebima, kad tarp stacionarių ir nešiojamų kompiuterių užvirė tikra amžiaus kova. Vieni teigia, kad klasikiniai stacionarūs kompiuteriai – nebereikalinga atgyvena, o kiti tikina, jog niekada neatsiras joks įrenginys, kuris galės būti nešiojamas ir atlikti visas stalinio kompiuterio funkcijas. Tačiau užuot karštai gynus savo nuomonę, reikėtų nepamiršti ir to, kad abu prietaisai yra nepamainomi – tereikia palyginti jų privalumus ir išsiaiškinti, koks įrenginys naudingesnis konkrečiu atveju.

Savaime suprantama, kad norint, jog kompiuteris visada būtų šalia, vertėtų rinktis nešiojamą kompiuterį. Jis patogus dėl nedidelių matmenų ir galimybės prisijungti prie bevielio interneto. Tai praverčia nuolat keičiant savo darbo vietą, keliaujant, norint pasiekti informaciją internete ar žiūrėti filmus keliaujant autobusu, traukiniu ar lėktuvu. Tačiau tokio tipo modeliai nepasižymi dideliu funkcionalumu, todėl šioje srityje juos smarkiai lenkia stacionarūs kompiuteriai.

Jie pranašesni, jei jums reikalingas galingas procesorius, didesnis ekranas, kurį galite pasirinkti pirkdami monitorių. Taip pat stacionarūs kompiuteriai gali suteikti geresnę vaizdo raišką. Itin patogu ir tai, kad norint patobulinti stacionarų kompiuterį, galima tiesiog pridėti naujų detalių, o tai padaryti su nešiojamu kompiuteriu gali būti tikrai sunku. Jų detalės yra brangesnės, tvarkymas sudėtingesnis, todėl reikalauja daugiau lėšų. Tam tikrais atvejais labiau apsimoka pirkti naują kompiuterį nei tvarkyti turimo gedimus.

Stacionarūs kompiuteriai pirmauja ir savo galia bei geresniais parametrais. O šauniausia tai, kad panašios komplektacijos stalinis kompiuteris kainuoja mažiau nei nešiojamas. Dar vienas nešiojamų kompiuterių trūkumas – trumpesnis tarnavimo laikas. Jei dažnai keliaujate, jie gali patirti smūgių, kurie turi įtakos jų veikimui ir techninei būklei. Šiems kompiuteriams taip pat kenkia įvairios dulkės, kurios sukelia perkaitimą, todėl skirtingai nei stacionarūs kompiuteriai, nešiojami dažniau staiga išsijungia ar pradeda strigti.

Vis dėlto, pagrindinis kriterijus, kuriuo turite remtis prieš renkantis kompiuterio tipą – jo panaudojimas. Jei jums reikia daug spausdinti, tikrinti el. paštą, naršyti internete, kelionių metu žiūrėti filmus ir atlikti minimalias funkcijas – tikrai pakas ir nešiojamo kompiuterio. Tačiau norint apdirbti didelius failus, programas ar žaisti kompiuterinius žaidimus – geriausiai pasitarnaus stacionarūs kompiuteriai.

Nuoroda: https://fortakas.lt/stacionarus-kompiuteriai

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *