Natūralūs kilimai –privalumai ir trūkumai

Kilimai namamsKilimas – išskirtinis interjero akcentas, todėl svarbu pasirinkti tinkamą, kuris atitiks visus lūkesčius. Didelis pasirinkimas randamas Dubingiai interneto svetainėje, vis dėl to, kaip nepasiklysti tarp daugybės pasiūlymų? Renkantis kilimą reikia atidžiai įvertinti įvairius variantus, kurių yra ne vienas. Vienas iš būdų – įvertinti medžiagos sudėtį ir pagal ją pasirinkti tinkamiausią.

Natūralūs kilimai užima garbingą vietą tarp visų kilimų. Tai ilgaamžė medžiaga, kuri tinkama kilimui. Be to, toks kilimas pagamintas iš natūralių medžiagų, bus ekologiškas, o tai ypatingai svarbu tais atvejais, kai norima ne tik tausoti aplinką, bet ir namuose sukurti ekologiškų daiktų ir gaminių aplinką. Tokie draugiški aplinkai kilimai bus puikus interjero akcentas, nes jie gaminami iš natūralių spalvų, kurios suteiks jaukumo kambariams. Kalbant apie natūralias medžiagas, daugiausia kilimų yra gaminama iš vilnos. Vilna pasirenkama tikrai neatsitiktinai, nes būtent vilnos medžiaga yra itin atspari dėvėjimuisi, o kilimams tai tikrai labai svarbu. Sekanti pagal populiarumą – medvilnės medžiaga. Ji taip pat natūrali, tačiau yra šiek tiek mažiau atspari dėvėjimuisi, nei vilna. Verta paminėti, kad kilimai iš medvilnės gaminami mažų išmatavimų, tad jei jums reikalingas nedidelis kilimėlis ir norite būtent medvilnės, tai drąsiai rinkitės tokį. Tokios medžiagos nedideli kilimėliai yra puikus pasirinkimas, pavyzdžiui, vonios kambaryje, nes bus praktiška ir gražu. Norint atsparaus nusidėvėjimui kilimo, reikia rinktis pagamintą iš vilnos. Ne tik privalumus turi kilimai, kurie yra pagaminti iš natūralių medžiagų. Kalbant apie trūkumus reikia pasakyti, kad jų priežiūra bus sudėtingesnė, tarkim, jie pūkuosis, kai juos valysite. Nors kaip vilnos kilimo privalumas įvardinamas tas faktas, kad kilimas mažiau tepsis ar, kad nesugers purvo, tačiau pagrindinis trūkumas bus tas, kad bus sudėtingiau išvalyti tokias dėmes, kaip dažų, kavos, vyno ir pan. Tai pat, jei norėsite ryškių kilimo spalvų, tai vilnos kilimą reikės saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Tiesa, vilna turi ir dar vieną priežiūros ypatumą – kas puse metų reikėtų atlikti purškimą repelentais, kad apsaugotumėte savo kilimą nuo kandžių.

Interjerui kilimas suteiks jaukumo, o tai namuose itin svarbu. Šiuo metu kilimų pasirinkimas išties džiugina, tačiau kita vertus, jei esate pirkėjas, tai gali tapti sudėtinga renkantis iš tokios gausos. Tokiais atvejais reikia gerai pagalvoti kokio kilimo norima ir, koks tiks jūsų kambariui, kuriame jis bus panaudotas. Nepamirškite, kad visuomet galima kreiptis pagalbos tiek į interjero dizainerį, tiek ir į Dubingiai parduotuvės pardavėjus, kurie padės priimti tinkamą sprendimą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *