Kaip parduoti mišką brangiau?

Lietuvoje miškai užima apie 33 proc. žemės ploto, dėl to mūsų šalis ir vadinama miškų kraštu. Nenuostabu dėl ko klesti miškų pardavimas ir supirkimas, ypatingai internetu, pavyzdžiui, miskusupirkimas.lt. Pirkėjas nori kaip įmanoma daugiau uždirbti iš parduodamo miško, o pardavėjas – nupirkti už mažiausią. Kaip pasiekti kompromiso?

MiškaiDažnai galima internete ar televizijos reklamose išvysti siūlymus daug uždirbti parduodant mišką. Ne visada tokios reklamos būna tikslios. Tuoj paaiškinsime kodėl. Labai dažnai miškų savininkai nežino visų savo teisių ir pareigų. Pavyzdžiui, pardavus mišką be žemės sklypo, reikės jį atsodinti. Tai miško savininko pareiga. Dažnai pardavėjai siūlo didelę kainą, tačiau pardavėjas neįskaičiuoja miško atsodinimo kainos. Be to, pardavus mišką reikia sumokėti mokesčius, kurie irgi gali būti neįskaičiuoti į pardavimo kainos skaičiavimus. Tarkim, pardavėjas parduoda mišką, gauna didelę sumą pinigų, tačiau vėliau paaiškėja, kad jis turi atsodinti mišką ir dar sumokėti valstybei mokesčius už parduotą mišką, o viso šito jis nebuvo įskaičiavęs į miško pardavimo kainos išlaidas. Štai dėl ko negalima susižavėti pirmu pamatytu pasiūlymu su didele kaina, nes pirmiausia, reikia įvertinti išlaidas. Kai kurios miškų supirkimo įmonės supirkimo kainas skelbia jau su išskaičiuotomis išlaidomis, o pardavėjas nepasidomėjęs pagalvoja, kad labai mažą kainą siūlo ir pasirenka tą, kuris siūlo didžiausią kainą, nors galutiniame tiksle gaunasi taip, kad laimėtų tas pirkėjas, kuris pasirinktų pardavimą už mažesnę kainą, bet jau su išskaičiuotomis išlaidomis. Dėl šios priežasties visus pasiūlymus reikia vertinti labai atidžiai ir viską skaičiuoti.

Norėdami gauti geriausią pasiūlymą, turėtumėte išsirinkti kelias miškų supirkimo įmones, pavyzdžiui, miskusupirkimas.lt ir kelios kitos, bei išsiųsti užklausas dėl siūlomos kainos. Užpildę visą reikiamą informaciją apie turimą mišką, sulauksite pasiūlymų. Iš kelių pasiūlymų galėsite pasirinkti tą, kuris bus palankiausia jums kaina. Be to, turėsite pagalvoti ar norite parduoti visą mišką t.y. medžius ir žemę, ar tik medžius išsikirtimui. Nuo to taip pat priklauso galutinė kaina. Tik nepamirškite, kad parduodant tik medieną išsikirtimui be žemės, vėliau jums reikės atsodinti mišką.

Nors Lietuva nedidelė, tačiau turinti daug miškų, kurie yra labai naudingi ir vertingi. Norint tinkamai parduoti savo turimą mišką, reikia rinktis tik patikimas supirkimo įmones, kurios laikysis visų įstatymų ir sandorio sąlygų. Taip pat patikimą supirkėją verta rinktis ir dėl geriausios kainos pasiūlymo.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *