Namas ar butas?

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodytų, jog dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos nekilnojamojo turto rinka turėtų trauktis, Lietuvoje ji tiesiog žydi. Turto kainos nekrenta, o norinčių įsigyti namus yra ne ką mažiau, nei buvo iki viruso paplitimo. Žinoma, pirkdami būstą tikriausiai negalėsite sumokėti visos sumos iš savo kišenės, todėl jums teks pasinaudoti kredito unija busto paskola. Kadangi nekilnojamojo turto rinka juda puikiai, tai ir paskolas galima gauti tikrai geromis sąlygomis – tiek banke, tiek ir kredito unijoje. Iš esmės visi klausimai lieka tik ant jūsų pečių – kokio dydžio paskolą galite sau leisti ir kokio tipo nekilnojamąjį turtą žadate įsigyti, butą ar namą.

Kiekvienas pasirinkimas turi savų pliusų ir minusų, tačiau prieš darant tokį apsisprendimą juos reikėtų labai gerai pasverti – nekilnojamojo turto įsigijimas tikriausiai bus pats svarbiausias pirkinys jūsų gyvenime, kainuosiantis daugiausiai pinigų, todėl ir galvoti tikrai yra apie ką.

Jei nuspręstumėte pirkti butą, tikriausiai išleistumėte mažiau pinigų. Dažniausiai namas miesto pašonėje kainuoja tiek pat, kiek ir butas pačiame miesto centre, todėl reikia suprasti ko iš tiesų norite. Bute turėsite mažiau erdvės, tačiau galbūt jums patinka minimalistinis dizainas, nemėgstate daugybės daiktų, todėl kuo mažiau, tuo geriau? Iš kitos pusės, butas reikalauja visiškai minimalios priežiūros, kadangi jums nereikės rūpintis nei savo kiemu, nei paties namo būkle ar didžiule kvadratūra. Be to, apšiltinti ir apskritai aptarnauti butą yra kur kas pigiau nei namą, tad reikėtų įvertinti ir tai, jog perkant namą pasirašote ir didesnėms nuolatinėms išlaidoms. Kitaip tariant, butas yra geriausias pasirinkimas tiems, kurie tiesiog ieško stogo virš galvos ir nenori dėl jo per daug jaudintis – tiesiog įsikelti ir gyventi.

Iš kitos pusės, nors namas kainuoja daugiau ir reikalauja didesnės priežiūros, jis turi ir savų privalumų. Jei planuojate didelę šeimą, net ir didelis butas gali tapti per daug ankštas. Be to, name galite džiaugtis tokiais privalumais kaip nuosavas kiemas, nuosavas garažas, daugiau erdvės sau ir savo artimiesiems. Namas leidžia jums užsiimti platesnėmis veiklomis, kadangi atsiranda erdvių ne tik gyvenimui, bet ir įvairių daiktų sandėliavimui. Pavyzdžiui, jei užsimanysite valties ar motociklo, juos be jokio vargo galėsite laikyti savo namo kieme ar garaže. Jei tą patį norėtumėte padaryti gyvendami bute, jums jau reikėtų šalimais ieškoti patalpų nuomai.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *