Kas geriau: biurų nuoma Kaune ar biuro įsigijimas?

Jei nusprendėte, kad jūsų verslui reikalingos biuro patalpos, turite du pasirinkimus: biurą galite nuomotis arba jį įsigyti. Tiek biurų nuoma Kaune, tiek nuosavo biuro pirkimas turi savų privalumų ir trūkumų. Verslo ekspertai teigia, kad neretai apsisprendimą lemia ne tik verslininko pajamos, bet ir vystomo verslo pobūdis, ateities planai ir biuro vieta mieste.

Svarbiausia – įvertinti savo poreikius

Biurai KauneJei jūsų įmonei svarbus žmonių srautas ir gera biuro geografinė vieta, neturėtumėte orientuotis į tokius aspektus kaip biuro kaina ar nuomos sąlygos. Šiuo atveju svarbiausia, kad jūsų įmonės patalpos būtų lengvai pasiekiamoje vietoje (netoli didžiųjų gatvių, viešojo transporto stotelių, didžiųjų prekybos centrų ir pan.). Taip pat svarbus ir biuro suteikiamas prestižas – žinoma, kad rinkdamiesi patrauklų verslo centrą atrodysite kur kas sėkmingesni ir rimtesni rinkos žaidėjai. Iš kitos pusės, jei į jūsų biurą klientai ateina retai (nes teikiate nuotolines paslaugas ar pan.), brangus biuras miesto centre jums iš tiesų nėra reikalingas, todėl galite rinktis labiau nuo centro nutolusiuose rajonuose esančius biurus. Be to, modernūs statybos sprendimai ir augantys klientų poreikiai užtikrina, kad ir toliau nuo didžiųjų miesto gatvių esantys verslo centrai užtikrins komfortą ir estetiką, kurios ieškote, t. y. galite sėkmingai nuomotis ar įsigyti prestižines biuro patalpas atokesniame rajone esančiame centre. Tuo pačiu gausite kitus privalumus – daugiau privatumo ir ramybės, mažiau transporto spūsčių. Nereikėtų pamiršti ir to, kad daugelis žmonių važinėja nuosavomis transporto priemonėmis, todėl toliau esančių biurų pasiekimas neturėtų sukelti rimtesnių rūpesčių.

Nuoma ar patalpų įsigijimas?

Jei galvojate biurą pirkti, svarbiausias pranašumas, kurį gaunate – tampate patalpų šeimininku, todėl jums nereikia prie kažko taikytis ar prisiderinti. Be to, jūs būsite tikri dėl ateities, t. y. nereikės rūpintis, kad bus pakelta nuomos kaina arba būsite paprašyti išsikraustyti iš patalpų. Patalpas apsimoka pirkti, jei tai optimalus variantas, vertinant vietą, patalpų kokybę, reikalingas komunikacijas ir kainą, taip pat, jei ketinate dirbti toje vietoje ilgai ir yra galimybės plėtrai. Žinoma, tai reiškia, kad turėsite sumokėti nemenką sumą už biuro įsigijimą. Nuomotis biurą rekomenduoja, jei apskaičiavę matote, kad nuomos kaina per kelis metus nepranoks biuro vertės. Verslo ekspertai teigia, kad biuro patalpas verta nuomotis, jei biuro vietai nekeliami ypatingi reikalavimai, o didžiausią vaidmenį atlieka patalpų kaina.

#1$ komentarai

  1. Gerda

    Viskas priklauso nuo verslo srities- kartais tikrai daug optimalesnis variantas yra nuomuotis. PAvyzdžui optimizavus įmonėje procesus( http://www.iprocess.lt/procesu-optimizavimas/4593566444 ), sumažinus darbuotojų skaičių nebeapsimoka turėti didelių patalpų ir geriau keltis į mažesnes.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *