Kam reikalingi sandarumo testai?

Sandarumo įvertinimasVisi nori gyventi šiltuose namuose, už kurių šildymą nereikia mokėti labai daug pinigų. Kad turėti tokius namus, reikia ne tik pasirūpinti geromis statybinėmis medžiagomis, bet tampa reikalingas ir sandarumo testas (https://www.kskompanija.lt/sandarumo-testas/). Jis parodo, koks yra sandarumo lygis bei, kurios pastato vietos nėra sandarios. Šio tyrimo dėka, galima sužinoti ar pastatas atitinka normatyvus, kurie šiuo metu taikomi statybose.

Norint suprasti ar reikalingi tokie sandarumo testai, reikia suprasti, kad jų dėka galima suprasti ne tik kaip yra atlikti visi statybų darbai, bet ir, kokia yra pastato vertė. Perkant pastatą, tai yra labai svarbu, juk niekas nenori nei permokėti už nekilnojamą turtą, nei įsigyti nesandarų pastatą, kurio šildymas bus neekonomiškas. Taigi, pirkėjui tai yra labai naudinga, nes gali sužinoti ar prašoma pinigų suma atitinka rinkos kainą t.y. ar nepermokate už būstą bei sužinoma ar būstas atitiks keliamus statybų reikalavimus. Beje, ne tik perkant visa tai svarbu, bet svarbu ir tuo atveju, jei norėsite parduoti savo būstą. Kuo geresnės kokybės būstą įsigysite, tuo geresne kaina galėsite vėliau parduoti, jei to reikės.

Perkant būstą šiltuoju metų laiku apie tai nepagalvojama, tačiau atėjus šildymo sezonui visi nori gyventi ne tik šiltai, bet ir sumokėti už šilumą kaip įmanoma mažiau. Žiemos metu per įvairias nesandarias vietas šiluma išeina į lauką, o iš lauko ateina šaltis į namo vidų. Tokiu būdu šildoma daugiau bei už tai sumokama daugiau. Pastato sandarumo testas leidžia pamatyti, kuriose vietose yra nesandaru ir atlikus visus darbus jūs iš šio testo ataskaitos žinosite, kas yra blogai, jei taip yra. Taigi, jūs sužinosite ne tik koks yra sandarumo lygis ir vietas, kurios nėra sandarios, bet ir sužinosite bendrą tokių nesandarių vietų plotą, galėsite pamatyti, kaip kokybiškai ar nekokybiškai atlikti darbai. Taip pat tai padės apsispręsti ar verta pirkti šį būstą, ar vis dėl to ieškoti kito.

Pastatų sandarumui įtakos turi tai, kaip statomas pastatas ir, kokios medžiagos naudojamos. Žinoma, daug kas priklauso ir nuo to, kaip tinkamai bus atlikti visi darbai. Net ir su geriausiomis medžiagomis darbus atliekant ne taip, kaip reikia, galima turėti nesandarų pastatą. Tam, kad užtikrinti pastato sandarumą, yra naudojami testai, kurių metu nustatoma, koks yra sandarumas. Tai padeda užtikrinti gerą statybų kokybę ir gyventi šiltuose namuose.

#1$ komentaras

  1. Dainius

    Perkant būstą reikėtų būtinai pasižiūrėti kokia šildymo sistema yra įrengta ir ar ji yra tvarkinga, atitinka visus reikalavimus bei kriterijus. Čia gali patarti specialistai, man padėjo namams24.lt ir tikrai nenusivyliau.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *