Kaip prižiūrėti kilimus?

Kilimai namuose suteikia jaukumo, tačiau tuo pačiu ir rūpesčių dėl priežiūros. Kaip atliekamas kilimų valymas ir kaip tinkamai prižiūrėti kilimus? Tai dažni klausimai, kuriuos užduoda jų savininkai. Tinkamai prižiūrimi kilimai ilgai išlaiko savo spalvas ir džiugina.

Švarus kilimasKilimo priežiūra priklauso nuo to, iš ko pagamintas kilimas. Skiriasi audinio priežiūra, todėl reikia žinoti, kokia kilimo sudėtis. Vienaip valomi sintetinio pluošto kilimai ir visai kitaip valomi natūralių medžiagų kilimai. Kai žinosite sudėtį, tai galėsite sužinoti ir kaip prižiūrėti kilimą. Reikėtų žinoti, kad kilimo siurbimas neatstoja kokybiško valymo. Nors dažnai manoma, kad pakanka išsiurbti dulkes iš kilimo, tačiau tai nėra tiesa. Taip pat kartais manoma, kad pakanka įsigyti specialaus valymo skysčio ar putų ir patepus išvalyti kilimą ir jis bus tobulai švarus. Tiesa yra kitokia. Paprastas valymas, kurį atliekame namuose su dulkių siurbliu arba įsigytomis specialių kilimų valymo priemonėmis, niekada negali išvalyti kilimo taip, kad jis būtų tikrai švarus. Ar kada pagalvojote, kodėl kilimai su laiku praranda spalvą? Jie nublunka ir tampa nebegražūs. Ką tuomet daugelis iš mūsų daro? Žinoma, kad bando įvairias valymo priemones ir būdus, kokius tik sužino arba tiesiog seną kilimą išmeta bei perka naują. Visi šie būdai reikalauja papildomų išlaidų ir laiko. Tiesa, jokios paprastos priemonės, kurios yra skirtos kilimų valymui ar dėmių šalinimui negali kilimo pilnai išvalyti. Valymo rezultatas nieko netenkina, nes vaizdas būna vis dar ne toks, kokio buvo tikėtasi.

Norint kilimą pilnai išvalyti nuo dulkių ir visų nešvarumų, jums yra reikalingas ne paprastas valymas namų sąlygomis, bet profesionalus kilimų valymas. Tai paslauga, kuri gali būti teikiama namuose, kai iškviečiami specialistai, kurie atvyks su reikiamomis priemonėmis ir prietaisais arba galima patiems nuvežti kilimą ir palikti valymui. Tai yra taip vadinamas cheminis kilimo valymas. Ši paslauga vis populiarėja, nes žmonės suprato jos naudą. Cheminis valymas skiriasi nuo paprasto valymo tuo, kad toks valymo būdas leidžia kilimą pilnai išvalyti. Jei buvo dėmės, tai jų nebebus. Jei buvo dulkių erkučių, o jų tikrai buvo, tai jų nebebus. Taip pat po tokio valymo jūsų kilimas ir vėl bus kaip naujas. Jis atgaus visas spalvas, kurios buvo, kai jį įsigijote. Tai leis sutaupyti pinigų ir nepirkti naujo kilimo. Tai yra labai geras pasirinkimas.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *