Kada verta kreiptis į miškų supirkėjus?

Nusprendus, kad mišku rūpintis nebenorite, reikia pagalvoti apie jo pardavimą. Tai yra tas metas, kai reikia kreiptis į miškų supirkėjus. Dažniausiai vyksta miško pardavimas su žeme, tačiau galimas ir kitas variantas, kuris yra tinkamas visiems tiems, kurie nenori parduoti miško, tačiau atėjo laikas parduoti medieną. Kaip viską atlikti tinkamai?

MiskaiKiekvienas atvejis, kai vyksta miško pirkimas viskas turi būti atlikta tinkamai. Reikia paminėti, kad įstatymai ir reikalavimai, kurie yra keliami miškų savininkams nuolat keičiasi, todėl visuomet reikia pasidomėti, kas šiuo metu galioja. Paprasčiausia būtų kreiptis į miškų supirkimų įmones, kuriose dirbantys specialistai nuolat domisi pasikeitimais teisinėje sistemoje ir gali atsakyti į visus klausimus.

Pirmiausia reikia pasirinkti įmonę, kuri užsiima miško supirkimu. Tereikia internete surasti, kas tuo užsiima ir rinktis, kas labiausiai tinka. Tiesa, reikia būti atidiems ir nesirinkti neaiškių skelbimų, kur superka tik medieną, nes gali būti taip, kad mediena bus iškirsta ir išvežta, o pinigų taip ir nesulauksite. Visuomet geriausia būtų kreiptis į įmones, kurios vykdo veiklą legaliai ir viską siūlo atlikti teisėtu būdu.

Kai pasirenkama įmonė, kuri jums tinka, tai beliks pasirūpinti ir dokumentais. Labai svarbu turėti miško nuosavybės aktą. Čia svarbu žinoti, kad reikia patikrinti ar viskas su juo tvarkoje. Tai reiškia, kad reikia įsitikinti, jog miško nuosavybės aktas yra sutvarkytas ir galima pradėti pardavimo procesą. Kartais būna netikėtumų, kuomet, pavyzdžiui, yra ne vienas savininkas, todėl reikia sutvarkyti visus reikalus susijusius su bendrasavininkų teisėmis. Lengviausia yra, kai surandate įmonę, kuriai svarbus ne tik greitas miško pirkimas, bet ir padeda kuo greičiau sutvarkyti visus dokumentus ar pataria svarbiais klausimais.

Kartais savininkai nežino, kas geriau: parduoti visą mišką ar tik medieną. Tai sudėtingas klausimas, tačiau atsakyti į jį galima. Svarbu paminėti, kad reikia visuomet vertinti individualią situaciją ir atsižvelgti į ją. Tarkim, vienais atvejais, kai savininkas negali tinkamai prižiūrėti miško, tai verta parduoti visą mišką, o kai savininkas mielai rūpinasi mišku, tai verta pagalvoti tik apie medienos iškirtimą ir miško atsodinimą. Kiekvienas atvejis skirtingas ir viską reikia vertinti atsižvelgiant į įvairius kriterijus. Geriausia ramiai viską apgalvoti ir apskaičiuoti, o jeigu kyla klausimų, tai reikia kreiptis į specialistus, kurie užsiima miškų supirkimu. Jie jums patars kaip naudingiau elgtis būtent jūsų atveju.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *