Manote, kad jeigu vonia yra sena, atrodo ne kaip arba leidžia vandenį, metas pirkti naują? Iš tiesų to daryti visai nereikia, kadangi jums padėti gali puiki paslauga – vonios restauravimas. Ji suteikia gyvybę panaudotoms vonioms ir gali išsaugoti tikras istorines vertybes. Gal ir jūsų seneliai, proseneliai ar tėvai turėjo labai senas, aukštos klasės, gerai padarytas iš tvirtų medžiagų vonias, kurios dabar ne itin tinkamos naudojimui. Gerų senų daiktų dabar jau neišmetame, o juos restauruojame ir integruojame į gražų senovinį, vadinamą vintažiniu, interjerą.
Kada nereikėtų imtis vonios restauravimo
Iš tiesų vonios restauravimas galimas ne visada, ir to padaryti nepavyks, pavyzdžiui, jeigu patalpose vyksta remontas. Taip pat prieš restauruojant pačią vonią, turėtų būti sutvarkyta santechnika. Vonios restauravimas vyks pačiame vonios kambaryje, jos nereikės kažkur išnešti. Negalima restauruoti ir kiauros vonios, pirma turi būti sutvarkomas kiaurumas. Taip pat turėtų vykti restauravimas tvarkinguose namuose, gyvenamuose, kur patalpoje šiluma nėra žemesnė nei 16 laipsnių šilumos.
Kaip viskas vyksta
Įdomu tai, kad paklausus žmonių, kaip vyksta vonios atnaujinimas, jie dažnai suabejoja, tuomet sako, kad galbūt yra su specialiomis priemonėmis viskas iššveičiama, o tada nudažoma vietos, kur išdaužyta emalis. Kiti spėlioja, kad gal nupurškiama dažais. Tačiau iš tiesų viskas vyksta kiek kitaip. Pirmiausia tikrai atliekami paruošiamieji darbai, apsaugomi vonios baldai ir tam tikros namų detalės, tuomet yra išliejama nauja vonios danga. Taigi, tai ne dažymas ir ne šveitimas. Nauja stora danga padengia vonią ir nelieka jokių požymių, kad vonia buvo sena. Ir visa tai trunka vos kelias valandas, na o nauja vonios danga gali tarnauti nuo 5 iki 15 metų. Žinoma, kai kas priklausys ir nuo priežiūros, nuo to, kaip bus vonia naudojama, ar bus atsargūs žmonės, ar nelašės nuolat vanduo iš kokio vamzdžio ir pan. Ne visoms vonioms tinka ta pati danga, taigi ilgaamžiškumas priklausys ir nuo to, kokia restauravimo technika darbai buvo atlikti.
Kada verta restauruoti
Galima restauruoti ne tik vonias, bet ir kriaukles, pusvones, kampines vonias. Verta tą daryti, kada vonia yra kokybiška, tačiau jos danga atrodo prastai, o paprasčiausiai iššveitus rankomis jokio poveikio nesijaus. Rezultatai restauravimo yra tikrai stulbinantys, nes viskas atrodo kaip nauja, o jūs neleidžiate pinigų naujam daiktui bei protingai naudojate senąjį.