Artėjant pavasariui bei vasarai ir už lango vis dažniau šviečiant saulei, daugelis žmonių susimąsto jog būtų visai smagu po miestą ar gamtą pasivažinėti dviračiais. Kaip bebūtų gaila, dažnas prijaučiantis dviračiams bei aktyviam laisvalaikiui išsigąsta iš tiesų didelių dviračių kainų. Žinoma, visada galima rasti pigesnių alternatyvų, tačiau jos tikrai nebus tokios kokybiškos. Visa laimė, jog yra toks pasirinkimas kaip dviračių dalys – pirkdami atskiras dalis, galite susikonstruoti gana padorų dviratį draugą už itin patrauklią kainą.
Problema dažniausiai slypi tame, jog žmonėms trūksta žinių apie dviračių dalis ir jie paprasčiausiai neišdrįsta montuoti dviračio savo jėgomis. Būtent dėl šios problemos ir rašome straipsnį – perskaitę jį turėsite geresnį supratimą kokios būna dviračių dalys ir kaip teisingai jas pasirinkti, tad jei tai yra jums aktuali tema, kviečiame skaityti toliau.
Visos dviračių dalys yra svarbios
Įsivaizduokime, jog ruošiatės konstruoti dviratį – nuo ko turėtumėte pradėti? Yra kelios dviračių dalys, kurios yra itin svarbios. Nors visos dviračių dalys yra svarbios ir visos turėtų būti kokybiškos, norint susirinkti kokybišką dviratį, tačiau kai kurios dalys turi ypatingą reikšmę. Viena iš jų – dviračio rėmas. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog rėmas didelės įtakos dviračiui nedaro ir jog visi rėmai iš esmės yra panašūs. Kaip bebūtų, tai toli gražu nėra tiesa. Nuo rėmo priklauso ne tik dviračio tvirtumas, bet ir jo dinaminės savybės. Kuo lengvesnis rėmas, tuo lengvesnis bus ir pats dviratis, todėl važiuosite greičiau ir lengviau. Būtent dėl to rekomenduojame rinktis iš aliuminio pagamintus rėmus. Taip pat, rinkitės kuo mažesnį, tačiau ne per mažą rėmą. Tos pačios taisyklės galioja ir dviračio vairui.
Kita svarbi dviračio sudedamoji dalis – ratai. Itin klaidingas mitas, jog kuo didesni ratai, tuo lengviau ir greičiau jūs važiuosite. Tai yra netiesa – visuomet rinkitės ratus, kurių dydis yra proporcingas pagal jūsų dviratį.
Pedalai, purvo apsaugos, atšvaitai ir lempos nėra tokios svarbios dviračių dalys, tačiau rekomenduojame neapkrauti savo dviračio su per daug detalių – naudokite tik tai, ko jums iš tikrųjų reikia.