Itališkas interjeras – pagrindiniai ypatumai

Italijos gyventojai nuo seno ypatingai originaliai ir autentiškai įrenginėjo savo namus nesekdami kitų Vakarų Europos šalių interjero madų ir tendencijų. Tai tęsėsi taip ilgai, jog italai nė nepastebėjo kaip patys tapo interjero mados diktatoriais – leidėjais.

Šis fenomenas yra lengvai paaiškinamas: italų interjerai nesunkiai savyje suderina minimalizmą, šiltą, jaukų dekorą ir patogiausius funkcionalius baldus, kurių dizainas keičiasi sulig naujausių idėjų atsiradimu. Šių dienų interjero mada būtų visiškai kitokia jeigu pasaulis nebūtų atradęs ir pripažinęs talentingų italų dizainerių.

Naujausias itališkų baldų tendencijas galite įvertinti apsilankę svetainėje www.aildesign.lt

Italija, kaip baldų ir interjero mados steigėja, pasauliui apie save garsiausiai pranešė nuo Milano parodos atsiradimo laikų. Būtent nuo tada kilo didžiulis susidomėjimo pliūpsnis itališkuoju stiliumi.

Kaip ir bet kuris kitas, itališkas interjero stilius turi savo taisyklių ir ypatybių rinkinį. Apie tai ir papasakosime.

Itališki interjerai

Stiliaus tapatybė

Pagrindiniai bruožai: paprastumas, universalumas ir funkcionalumas, nuosaikios, tačiau nenuobodžios spalvos.

5 pagrindinės itališko interjero įrengimo taisyklės

1. Išplanavimo pagrindai. Kuo mažiau erdvės – tuo mažiau baldų ir dekoro Jums reikia.

Itališkame interjere rami atmosfera ir lakoniškos baldų bei dekoro formos paprastai nereikalauja didelių erdvių arba ypatingų patalpų išplanavimų. Tai ypatingai aktualu daugelio Europos ir kitų pasaulio šalių gyventojams, turint omenyje santykinai nedidelius butų ar namų plotus. Kitais žodžiais kalbant – lietuviškame būste taip pat itin paprasta sukurti itališką interjerą.

Reikia turėti omenyje, kad renkantis baldus ir interjero detales itališko stiliaus interjerui, svarbu neperkrauti erdvės, todėl kuo mažesnis buto arba namo gyvenamasis plotas, tuo paprastesnis privalo būti būsto apstatymas, tuo mažiau baldų jame privalo būti. Taip savo interjero daiktus ir objektus Jūs pateiksite pačioje palankiausioje šviesoje, tokiu būdu jie atrodys įspūdingiausiai.

2. Apdailai naudokite matines spalvas ir tekstūras, medines grindis arba kokybišką parketo imitaciją.

Nudažyti Jums patinkačia spalva sienas arba jas ištapetuoti – itališkame interjere tinka abu variantai, su sąlyga jeigu dažai ir spalvos bus matinės, o tapetai vieno tono, tekstūriniai arba su neryškiu floristiniu akcentu.

Italų dizaineriai sako, kad balta sienų spalva taip mėgstama daugelio yra itin lepi ir tepli, todėl rekomenduoja ją pakeisti šviesiai pilka.

Kalbant apie patalpų zonavimą italai laikosi tradicinio, jiems būdingo požiūrio: grindų plytelėmis įprasta atskirti virtuvės arba net ir koridoriaus zonas, o kitų erdvių girndys padengiamos natūralaus medžio parketu arba jo imitacija.

Grindys beveik visada turi sau įprasta atributą – kilimą. Italai tai paaiškina kilimų teikiamu jaukumu ir šiluma. Kilimai itališkuose interjeruose dažniausiai yra tekstūriniai, papuoški skirtingomis geometrinėmis figūromis, atsitikniniais dizaineriškais raštais.

3. Modernaus stiliaus baldai, daiktai jau tapę kultiniais dizaino pasaulyje.

Universalūs, ergonomiški, patogūs – tokios yra pagrindinės itališkų baldų charakteristikos. Baldų apmušalams dažniausiai pasirenkami linas, medvilnė, bet kurie kiti tekstūriniai audiniai.

Korpusianiai baldai dažniausiai yra pagaminami iš medžio plokštės, o stalų, kėdžių kojos bei kitos detalės iš natūralaus buko, ąžuolo arba uosio. Taip pat baldų gamyboje aktyviai naudojamas stiklas, plastikas ir metalas.

Savo interjeruose italai ypatingai dažnai mėgsta panaudoti šiuolaikine klasika tapusius modernius baldus, kurie buvo sukurti dar praėjusio amžiaus viduryje, o šiuo metu jau tapo kultiniais. Jeigu tik nebijote kažko įmantresnio, savo namuose būtinai panaudokite tokius garsius baldus kaip Barcelona kėdė arba Matintoch krėslas.

Nemažiau nei baldai svarbi interjero dalis pasak italų – židiniai. Italų interjeruose dažnai galima pamatyti pačių įvairiausių formų židinius, dekoruotus skirtingais būdais.

Jų funkcija nėra vien tiesioginė. Itali sako, kad židinio paskirtins numeris vienas – jaukumas. O šiluma tėra tik antraeilis dalykas.

4. Šilta spalvinė gama ir ornamentai

Itališkų interjerų spalvinė gama neapsiriboja vien klasikinėmis balta arba šviesiai pilka spalvomis. Taip sienų apdailoje labai dažnai sutinkami tamsiai pilki, tamsiai mėlyni, žydri intarpai. Italų yra mėgstamos apskirtai visos šiltos ir jaukios spalvos be išimties, tiesiog pasak jų pačių, svarbu kad spalvos teiktų namams gerą nuotaiką.

Daug dėmesio italai skiria interjero detalių, o ypatingai dekoratyvinių pagalvių spalvoms ir ornamentams. Ko gero jokiuose kituose interjeruose Jūs nesutiksite tiek daug dėmesio šiems elementams.

5. Šviestuvų dizainas, taškinis apšvietimas

Italų interjeristai rekomenduoja įrengti apšvietimą ne tik tolygiai, bet ir taškiniu, zoniniu principu. Rekomenduojama atkreipti dėmesė į ant žemės pastatomus toršerus arba stalinius šviestuvus.

Pakabinamų šviestuvų pasirinkimas priklauso nuo interjero įrengimo, tačiau dažniausiai naudojami minimalistiniam stiliui palankūs dizainai.

Nepamirškite ir žvakių. Jos tarnauja ne tik kaip dekoro elementai, bet ir teikia taip pageidaujamą šilumą ir jaukumą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *