Pagunda kreditams: kaip su ja tvarkytis?

Skolinasi paprasti žmonės, skolinasi verslai ir skolinasi valstybės. Skolinasi einamoms pinigų skylėms kamšyti, skolinasi pirkiniams ar investicijoms finansuoti ir skolinasi senų skolų grąžinimui. Tokia yra gyvenimo realybė. Kartais tai problematiška, o kartais – visai ne. Bet kad paskolos ir kreditai neišaugtų į problemą, reikia mokėti su tuo tvarkytis. Kaip tvarkytis su greitais kreditais – toks turbūt yra didžiausią aktualumą generuojantis klausimas. Tam yra labai paprastas paaiškinimas: nepaisant visų pokyčių, ribojimų ir kitų dalykų, greiti kreditai dar ir šiandien sudaro didžiausią dalį visų vartojimui skirtų paskolų. Net jei į tai įtrauksime ir kitas paskolas – būsto, verslo ir t.t. – greiti kreditai sudarys didžiausią proporciją visų Lietuvoje išduodamų paskolų.

O ar reikia aiškinti kodėl? Greiti kreditai yra mažos sumos ir trumpo laikotarpio paskolos, kurios šioje srityje neturi sau lygių ir praktiškai neturi konkurencijos. Jei atmesime šituos kreditus skolinančias bendroves, ką dar gali rinktis žmonės?

Vartojimo kreditus? Taip, bet negali pasiskolinti pavyzdžiui 50 eurų ir mėnesiui. Tik greiti kreditai gali būti skolinami tokiomis sumomis ir taip trumpai. O skolinantis vartojimui, tai minimali suma neretai prasideda ir nuo 300 eurų, o trumpiausiai sutartis pasirašoma 3 mėnesiams. Tai akivaizdu, kad jei žmogus turi troškimą ar net būtinybę gauti tokį kreditą, tai nelabai didelių pasirinkimų turi. Vartojimo kreditas tikrai nėra toks.

Dėl panašių priežasčių atkrenta ir lizingas ir kiti panašūs įsipareigojimai. Kas belieka?

Greitas kreditas iš šitos perspektyvos neturi sau lygių ir gali pasiūlyti išskirtinumą, kurio nerasite kitur. Bet kaip tvarkytis su kreditais, jei pagunda jiems tokia didelė – štai kur klausimas. Šito klausimo aktualumas atsiranda dėl galimų bėdų bėdelių, kurias kaip mat sukurs atsainus skolinimasis. Greitas kreditas yra toks dalykas, kad jis labai geras, kol grąžinti jį galima nesunkiai, pvz. iš sekančio algos. Bet kai to padaryti neišeina… o, brolau. Tada prasideda ir delspinigių skaičiavimai, o dar vienas žingsnis ne į tą pusę – ir prie jūsų prisistatys antstoliai po to, kai įšaldys sąskaitas ir automatu nuskaičiuos pinigus.

Tai kaip tvarkytis su greitais kreditais? Sekti reikia kelias taisykles.

  • Nesiskolinti nebent tai absoliučiai būtina ir negalima skolintis iš niekur kitur. Taip, išsvysčius valią, bus galima atsisakyti nereikalingų įsipareigojimų.
  • Pasiskolinus visada susiplanuoti įplaukas ir išeinančius mokėjimus. Taip žinosite kada ir kiek turite mokėti ir iš anksto matysite ar trūksta ar netrūksta pinigų skolų grąžinimui.

Tokie 2 patarimai pagelbės jums labiau negu įsivaizduojate. Jei juos seksite nuosekliai ir sąžiningai, greiti kreditai nebebus baisūs ir jokios pagundos jūsų nebesuvilios.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *