Apie termovizinius tyrimus

Kai pastatomas namas, arba po to, kai yra renovuojamas, vyksta namo pridavimas. Jo metu atliekamas termovizijos testas, nustatoma pastato energinio sertifikavimo klasė. Namo pridavimas yra būtinas, kadangi įstatymai leidžia būti tik tam tikro energinio naudingumo pastatams būti naudojamiems. Vadovaujantis 2016 m. lapkričio 1 d. nuostatais ir įstatymais, privaloma atlikti tyrimus naujai suprojektuotiems pastatams.

Kodėl verta atlikti termovizinį tyrimą?

Namą statantiemsKas tai yra apskritai termovizija? Vien iš žodžių sandūros galima įsivaizduoti, kas tai galėtų būti. „Termo“ nurodo temperatūrą, o „vizija“ yra kažkas, susiję su vaizdu. Taigi, termovizinio tyrimo metu yra sukuriamos nuotraukos, atvaizdai, kurie parodo šilumos pasiskirstymą ir judėjimą pastate. Kitaip tariant, tai yra tarsi temperatūros fotografavimas. Seniau televizija mėgdavo rodyti visokius neva burtininkus ir gydytojus, kurie nustato auros spalvą. Aura yra šiluminis laukas, ir su tais pačiais matuokliais, su kuriais atliekami pastatų termoviziniai tyrimai, galima būtų nustatyti ir žmogaus „aurą“ ir pamatuoti pastato energinį efektyvumą. Šis tyrimas yra naudingas dar prieš priduodant namą. Tai kaip nuvežti mašiną į auto servisą, pataisyti, kas negerai, o tik paskui vežti valstybinei techninei apžiūrai – iš anksto sutaisę trūkumus, neturėsite vežti antrą kartą. Taigi ir prieš įvykdant namo pridavimą verta iš anksto pasidaryti termovizinius tyrimus.

Ką parodys termovizinis tyrimas

Šis tyrimas parodys nuotraukas, kuriose bus galima matyti, kur yra kokia temperatūra namo viduje. Taigi, matysite, ar sienos yra pakankamai sandarios, ar per jas neišeina šiluma. Taip pat matysite, per kokias dalis taip pat skverbiasi šaltis ir išeina šiluma. Tai temperatūrų pamatymas akimi, kuris leidžia greitai sutvarkyti vadinamuosius šalčio tiltus, užkimšti kiauras vietas ir apšiltinti ten, kur labiausiai leidžia šilumą. Kai atliekamas namo pridavimas, nėra būtina pasidaryti termovizinį tyrimą iš anksto. Tačiau, kiekvienas patvirtins, šis tyrimas yra labai pravartus, nes, kaip minėjome, sužinosite, ką patobulinti.

Ką daryti po tyrimo

Tyrimo metu bus netik padarytos atitinkamos termo nuotraukos, bet ir jums pateiktos naudingos rekomendacijos, kurios besivadovaujant jūs galėsite pagerinti namo energinį efektyvumą. Paprastai tos rekomendacijos siūlys pasirūpinti namo šiltinimu. Galbūt reikia daugiau šiltinimo prie langų, gal į sienas įdėjote per mažą vatos sluoksnį, o gal tikėjotės, kad nešiltinta palėpė nesukels problemų. Na o jeigu tyrimas bus palankus ir matysite, kad namuose šiluma laikosi kuo puikiausiai, tai ir namą iškart priduoti galėsite.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *