Šiltnamiai – kaimiškų gėrybių kraitis

Nesvarbu ar gyvenate mieste ar kaimo vietovėje, jei gyvenate nuosavame name ir prie namų turite bent lopinėlį savo žemės, šiltnamis yra tas dalykas, apie kurį būtinai turėtumėte pagalvoti. Šiltnamiai jau daug metų naudojami Lietuvoje todėl šiltnamių kaina yra prieinama daugeliui. Juos dažniausiai turi tie žmonės, kurie vertina ekologiškas daržoves, nori užsiauginti savo derlių ir ant stalo padėti šviežias kaimiškas daržoves. Šis straipsnis būtent apie tai – kokius privalumus suteikia šiltnamiai ir kodėl jūs turėtumėte jais pasinaudoti.

Malonumas ūkininkauti

Nors šiltnamio ir negalima vadinti tikru ūkininkavimu tikrąją ta žodžio prasme, tačiau tai jau yra žingsneliu arčiau kaimo, gamtos, ekologijos ir to paties ūkininkavimo. Be to, šiltnamių kaina yra ne tokia didelė kaip kitų ūkininkavimo priemonių.

Šiltnamis pavasariuiKaip jūs jau tikriausiai žinote, šiltnamiai būna kelių tipų – vieni jų pagaminti iš medinio ar kokio kitokio karkaso ir aptraukti plėvele, kai tuo tarpu kiti yra su metaliniu rėmu ir įstiklinti. Yra ir tokių „šiltnamių“, kurie kainuoja visai nedaug, užima labai mažai vietos ir sugeba suteikti idealiais sąlygas kai kurioms daržovėms užauginti – tai šiltnamiai pagaminti iš nedidelio karkaso, aptraukti plėvele ir esantys ne didesni nei 20-30 centimetrų aukščio. Jie puikiausiai tinka mažaūgėms daržovėms ar vaisiams bei kainuoja iš tiesų nedaug. Kaip bebūtų, į tokį šiltnamį neįeisite ir jame nepraleisite savo laiko, todėl negalėsite pasidžiaugti visais šiltnamių teikiamais malonumais.

Jei jau prakalbome apie malonumus, tai šiltnamiai suteikia ne vien fiziškai apčiuopiamą naudą (t. y. Derlių), bet ir pinigais nepamatuojamas emocijas bei potyrius. Jei dabar galvojate, jog šiltnamis yra tarsi darbo stovykla kurioje reikia lenkti nugarą ir ilgai bei sunkiai dirbti tam, kad užsiaugintumėte bent keletą agurkų ar pomidorų, esate visiškai neteisus. Absoliuti dauguma žmonių, kurie nėra ūkininkai, kaimo vaikai ar kaime gyvenantys žmonės, tačiau prie savo namų yra įsirengę šiltnamį, teigia, jog šiltnamiai veikia tarsi relaksacinė terapija. Darbuojantis šiltnamyje ir prižiūrint SAVO augaliukus, laikas prabėga neįtikėtinai greitai, o po darbo šiltnamyje žmonės jaučiausi emociškai pailsėję ir išsivalę savo mintis. Tai ypač aktualu žmonėms dirbantiems protinį darbą ir ištisas dienas praleidžiantiems ofise.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *