Kokius procesus apima SEO optimizavimas

Kas yra SEO optimizavimas ir kokie procesai, darbai vykdomi jo metu? Tai interneto svetainės iškėlimas į paieškos lauko pirmąsias vietas. Lietuvoje dažniausiai naudojamas „Google“ paieškos laukas, tačiau jų yra daugiau – „Yandex“, „Yahoo“ ir kiti.

Sakykime, turite savo interneto svetainę, tačiau interneto naudotojai ją randa 10 paieškos sistemos puslapyje, vesdami atitinkamas užklausas. Statistika rodo, kad žemiau negu trečiame puslapyje esančios svetainės sulaukia itin mažai lankytojų. Tiesa, srautą į svetainę galima sugeneruoti aktyviai naudojantis socialiniais tinklais, kaip „Facebook“, „Instagram“ ir kitais. Tačiau SEO optimizavimas padės surinkti žymiai didesnį lankytojų srautą tiesiogiai – per paieškos lauką. Be to, šis žmonių srautas ieškos būtent tai, ką galite pasiūlyti per savo interneto svetainę. Taigi padidės ne tik lankytojų srautas, bet ir pardavimai.

Kokie procesai atliekami optimizavimo metu?

1. Pradžioje atliekamas tyrimas, kurio metu nustatoma, kokias frazes žmonės veda, ieškodami jūsų interneto svetainėje esančių prekių ir paslaugų. Šios frazės vadinamos raktažodžiais. Taigi atliekamas raktažodžių tyrimas.

2. Darbuojamasi interneto svetainė viduje. Kitaip tariant atliekamas vidinis SEO. Jo metu pagerinama svetainės kokybė. Tekstai, nuotraukos ir kita informacija sutvarkoma taip, kad atitiktų paieškos lauko taisykles. Į tekstus įtraukiami raktažodžiai, užpildomos nuotraukų „Alt“ žymos. Sudaromas patogus svetainės medis. Atliekamas techninis SEO. Užpildomos Meta žymos. Po vidinio SEO interneto svetainė turėtų būti patogi naudoti, kad atėję lankytojai greitai surastų jiems naudingą informaciją, prekę ir galėtų ją įsigyti.

3. Toliau darbuojamasi visame internete. Tai vadinasi išorinis SEO. Informacija su nuoroda į optimizuojamą svetainę skleidžiama kitose aukštos kokybės interneto platformose. Svetainė populiarinama visame internete.

Taigi, SEO optimizavimo metu svetainė tampa kokybiška ir populiaresnė internetinėje erdvėje. Paieškos laukas atitinkamai „apdovanoja“ tokį tinklalapį ir jį rodo vis aukščiau. SEO specialistas tęsia optimizavimo darbus tol, kol svetainė pasiekia pirmą puslapį paieškos lauke. Tai, be abejo, užtrunka ne vieną mėnesį. Kai norimas rezultatas yra pasiektas, atliekami mažesnės apimtiems palaikomieji darbai. SEO optimizavimą geriausia patikėti patyrusiems specialistams.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *