Pažintis su domenų pasauliu

Ką reikia žinoti apie domenus?Niekada su svetainių kūrimu ir administravimu nieko bendro neturėjęs žmogus turėtų labai nustebti, išgirdęs frazę – domenai karantine. Kas čia per karantinas, ir kas tas domenas? Na, sakykime, reikia būti labai jau atsilikus nuo informacijų technologijų, kad nežinoti, kas yra domenas. Tarkime, jūs žinote, kad tai yra tam tikras interneto svetainės adresas. Bet kaip jis atsiduria karantine? Apie viską nuo pat pradžių.

Domeno įsigijimas

Kada jums gali prireikti domeno? Natūralu, jog tada, kai turėsite savo interneto svetainę. Ar kokį nors mažą tinklaraštį, ar pačią didžiausią ir galingiausią interneto parduotuvę. Tačiau jums vis tiek reikės neišvengiamai suteikti tai svetainei adresą, kad žmonės galėtų rasti jūsų duomenis. Tik suteikę adresą, jūs užregistruosite tam tikrą jūsų informacijos patalpinimo vietą serveriuose.

O kaip gauti domeną, ypač tokį, kuris nebūtų domenas karantine? Paprastai kažkokį adresą jums jau automatiškai suteikia svetainė, kurioje kuriatės savąją. Arba, tam tikra tinklaraščių, svetainių platforma. Tarkime, blogspot, jeigu kuriatės per Google profilį. O galbūt wordpress – tai irgi populiari platforma nedideliems puslapiams. Tačiau interneto vartotojams bus nepatogu eiti į jūsų interneto svetainę, surenkant ilgus ir sudėtingus adresus. Todėl jūs veikiausiai norėsite jam suteikti tokį adresą, kitaip tariant, domeną, kuris iš karto būtų ir lengvai atsimenamas, ir orientuotas į tikslinę auditoriją, ir susijęs su jūsų verslu. Tarkime, kokie nors „mediniai stalai“ su kokiomis nors galūnėmis, jeigu verčiatės medinių stalų gamyba ar pardavimais. Domeną galėsite įsigyti kurioje nors tuo užsiimančioje svetainėje ir tai jums kainuos apie 10 – 20 eurų per metus.

Kaip administruoti domeną

Tačiau svarbu yra žinoti, kad jūs tik laikinai išsiperkate tą savo adresiuką. Jeigu nesumokėsite po metų ar tada, kai baigsis prenumerata, jums gresia kas? Karantinas. Įdomu tai, kad terminą domeno karantinas vartoja tik lietuviai, o užsienyje tai turi mažiau keistų asociacijų turinčius pavadinimus. Tačiau, trumpai tariant, karantinas padaro taip, kad jūsų turimas dalykas būtų nedisponuojamas, tai yra tarsi trumpalaikis sušaldymas. Tad tam, kad galėtų veikti jūsų svetainės adresas, o žmonės pasiektų svetainės turinį, nepamirškite laiku sumokėti sąskaitų. To nepadarę galbūt sustabdysite svetainės darbą tada, kai jo labai jums reikės, ir taip gal neteksite lankytojo srauto, nuo kurio priklauso jūsų veiklos sėkmė. Tačiau visada svetainė, iš kurios pirkote domeną, jums automatiškai iš anksto siųs priminimus.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *