Koks maršrutas geriausias plaukiant baidarėmis?

Baidarių verslas išpopuliarėjo ir apima įvairius Lietuvos regionus bei jų gražiausius kampelius. Daugelis ieško gražių vietovių, kuriose gali plaukti ir puikiai praleisti laiką. Įvairios baidarės siūlomos išnuomoti, todėl renkantis randamas didelis pasirinkimas. Svarbu ne tik pasirinkti reikiamą skaičių baidarių ar jų modelį, bet ir maršrutą.

Kur plaukti baidarėmisLabai dažnai besidomintys plaukimu nori sužinoti, kurie yra populiariausi baidarių maršrutai. Prieš tai reikėtų sužinoti apie populiariausius Lietuvos regionus, kuriuose galima plaukti upėmis ar ežerais. Vienas iš populiariausių yra Aukštaitija. Tai išskirtinio grožio gamtos vieta, kurioje visi maršrutai veda per Aukštaitijos nacionalinį ir Labanoro regioninį parkus. Kuo išskirtinė ši vieta? Peržiūrėkite nuotraukas ir pamatysite, kiek daug gražių vietų šiame regione yra, kurias galima pamatyti plaukiant baidarėmis.

Renkantis maršrutą Aukštaitijos regione, reikia žinoti, kad galima pasirinkti skirtingos trukmės ir kilometrų maršrutą. Tai reiškia, kad jums reikės pasirinkti tinkamą upę ar ežerą. Kaip pasirinkti? Paprasčiausia būtų susisiekti su baidarių nuomotojais ir pasitarti. Jie atsižvelgdami į plaukiančiųjų patirtį ar amžių, galėtų rekomenduoti tinkamą maršrutą. Pavyzdžiui, plaukiant su mažamečiais vaikais bus tinkamos tam tikros Žeimenos upės atkarpos. Jei plaukia suaugę asmenys, tai galima tiesiog skaityti aprašymus apie maršrutus ir peržiūrėjus nuotraukos nuspręsti, ką norite pamatyti. Renkantis plaukimo maršruto nuplauktų kilometrų skaičių, randamas didelis pasirinkimas. Tiesa, tai priklauso ir nuo pasirinktų dienų. Galima rinktis vienos, dviejų, trijų ar net savaitės plaukimo maršrutą. Viskas priklauso nuo fizinio pasirengimo ir ką norima pamatyti. Pavyzdžiui, Žeimenos upe galima plaukti vieną dieną pasirenkant 18 km maršrutą arba rinktis dviejų dienų plaukimą ir rinktis 29 km maršrutą. Reikia žinoti, kad baidarės nuomojamos tiek suaugusiems, tiek ir plaukiantiems su vaikais, tik jiems yra specialios kėdutės iki tam tikro amžiaus. Tik svarbu pasirinkti tinkamą maršrutą. Kokie yra populiariausi baidarių maršrutai? Tai ne tik Žeimena, bet ir Kiauna ir Lakaja. Taip pat ir kitos upės bei ežerai yra mėgstami keliautojų.

Planuojant plaukimą baidarėmis reikia žinoti, kad plaukiant ne vieną dieną reikia pasirūpinti nakvyne. Pernakvoti galima tiek specialiose stovyklavimui skirtose vietose, tiek ir kaimo turizmo sodybose. Viskas priklauso nuo norimo komforto lygio ir galimos mokėti sumos pinigų. Tik svarbu iš anksto rezervuoti tiek norimą nakvynę, jei nakvojama kaimo turizmo sodyboje, tiek ir plaukimą baidarėmis. Beliks tik ramiai laukti plaukimo.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *