Kas įtakoja akmens vatos kainą?

Šiltinimo vatos kainaŠiandien vienas populiariausių pastato apšiltinimo medžiagų – tai akmens vata. Mat akmens vata kaina ir kokybe yra vienas protingiausių pasirinkimų. Tai apskritai nėra pati pigiausia medžiaga, tačiau lyginant su siūlomais privalumais bei savybėmis galima teigti, jog akmens vata yra pigus pasirinkimas. Be abejo, kaip ir kiekvienos medžiagos, taip ir akmens vatos kainą įtakoja charakteristikų kokybė – kuo daugiau šilumos suteikianti vata, tuo jos kaina yra didesnė.

Svarbiausi kainos aspektai

Tačiau kokios kitos savybės įtakoja kainą? Dauguma žmonių nė nežino ką gali pasiūlyti viena ar kita apšiltinimo medžiaga be pagrindinės savo funkcijos. Labai svarbu žinoti, kad tik šilumos nepakanka, nes esant tik šilumai ir nesant oro pralaidumui galite sulaikti labai nemalonių pasėkmių – drėgmės, pelėsių ir kitų pasėkmių.

Akmens vata yra puikus pasirinkimas, nes ji yra pralaidi orui, to pasekoje nesikaupia drėgmė ir nesusidaro jūsų namui ir jums pavojingi bei nuostolingi pelėsiai. Todėl visuomet galėsite kvėpuoti grynu ir švariu oru. Dėl šios priežasties akmens vatos kaina pakyla šiek tiek aukščiau nei pigiausias variantas už kurį galime įsigyti mažai orui pralaidžias medžiagas. Vis dar atsiranda tokių, kurie mano, jog orui pralaidi medžiaga neužtikrina maksimalios šilumos, tačiau norime pabrėžti, jog tai yra mitas, mat medžiagios oro pralaidumas bei šilumos sulaikymas šiuo atveju neturi nieko bendro.

Dar viena priežastis kodėl akmens vata kaina nėra labai brangi – tai profesionalaus montavimo būtinybė. Pati medžiaga gali būti labai efektyvi ir ilgaamžiška, jei ji bus sumontuota tinkamai, mat kiekvienas plyšelis, tarpelis ar bet koks kitas montavimo brokas gali stipriai sugadinti medžiagos naudą. Todėl būtina rinktis tik profesionalius montuotojus, kuriems tikrai teks sumokėti daugiau nei už pačią akmens vatą, tačiau būsite garantuoti ilgaamžiu efektyvumu.

Viena svarbiausių priežasčių, įtakojančių akmens vatos kainą – tai jos priešgaisrinės savybės. Dėl šios savybės kaina pakylia šiek tiek aukštesnė nei žemiausia, tačiau iš kitos pusės – tai beveik vienintelė medžiaga pasižyminti tokia esmine savybe. Mat medžiaga yra visiškai nedegi, tad šiltinant ja daugiabučius apsisaugote nuo ugnies plitimo gaisro metu.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *