Ką reikia žinoti apie organines trąšas?

Organinės trąšosKas yra organinės trąšos? Dažnam pirkėjui ieškant trąšų šis pavadinimas sukelia daug klausimų. Paprastai sakant, tai tokia trąšų rūšis, kuri yra gaminama iš natūralių medžiagų. Kaip paprastą pavyzdį galima paminėti mėšlą, durpes, kompostą ir pan. Ką dar reikia žinoti apie šias trąšas?

Organinės kilmės trąšos nuo įprastų skiriasi savo sudėtimi ir tuo, iš ko jos gaminamos. Paprastos trąšos gali būti gaminamos iš įvairių medžiagų, o organinės turi būti gaminamos tik iš natūralių medžiagų, kurios gali būti tiek gyvūninės kilmės, tiek ir augalinės ar mineralinės kilmės. Dar vienas skirtumas tarp cheminių ir organinių trąšų yra jų veikimo laikas. Organinės veiks po truputį t.y. jos įsisavinamos bus ne iškart, o cheminės trąšos pasisavinamos greitai. Organinių trąšų įsisavinimas bus lėtas ir tai puikiai veiks dirvožemį, nes tai bus tolygu natūraliam atsinaujinimui.

Propaguojantys natūralumą rūpinasi ekologija. Pirkėjai norintys naudoti ekologiškas trąšas renkasi organines trąšas. Norint tokių trąšų galima naudoti žuvų liekanas, apdorotą dumblą, durpes, kompostą ir pan. Taip pat galima organines trąšas pirkti. Tuomet nereikės patiems rinktis tam tikras gyvulines ar augalines medžiagas ir jas įterpti į dirvožemį.

Dabar sparčiai populiarėja organinių trąšų pirkimas. Taip yra dėl jų teikiamos naudos, nes lyginant su cheminėmis trąšomis pastebima daug privalumų. Tai ir dirvožemio gerinimas bei atsinaujinimas. Taip pat tokios trąšos skatina didesnį derlingumą, o auginamos daržovės bei vaisiai yra daug sveikesni, nes nesikaupia cheminės medžiagos. Neabejotinai organinės trąšos yra puikus pasirinkimas tiems, kurie rūpinasi ne tik dirvožemio ekologiškumu ar jo gerinimu, bet ir nori užauginti sveikų daržovių, ar vaisių. Jų kaina sąlyginai nėra didelė, nes joms pagaminti nereikia tiek daug sąnaudų, kiek reikia norint pagaminti chemines trąšas. Tiesa, kai kuriems reikia greito poveikio, todėl jie nesirenka natūralių trašų ir teikia pirmenybę cheminėms medžiagoms. Visais atvejais reikia vertinti ne tik poveikio laiką, bet ir kitus svarbius kriterijus, kaip sveikesnis maistas, geresnės medžiagos dirvožemiui ir visai eko sistemai.

Ekologija turi būti rūpinamasi ne tik tuomet, kai perkamos kosmetikos priemonės ar maisto produktai, bet ir tuomet, kai reikia tręšti auginamas daržoves, vaisius ar gėles. Organinių trąšų pirkimas leidžia paprastai ir lengvai rūpintis dirvožemio gerinimu. Įsigyti jau paruoštas naudojimui trąšas yra labai paprasta, o ir nauda bus didžiulė.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *