Kaip tapti lyderiu?

LyderystėKai tik pradedama kalbėti apie lyderystę, tai kyla įvairios diskusijos, nes vieni mano, kad lyderystė yra įgimta, o kiti, kad galima jos išmokti. Iš tikrųjų ir vieni, ir kiti yra iš dalies teisūs. Niekas nepaneigs, kad tiems žmonėms, kurie gimė turėdami reikiamų savybių, yra lengviau būti lyderiu, tačiau norint galima išmokti šių savybių ir tapti taip pat geru lyderiu, tik reikės daugiau pastangų, tačiau viskas įmanoma. Ką reikia apie tai žinoti?

Viena iš svarbiausių lyderio savybių yra charizma. Tai ta savybė, kuri neišugdoma, o tiesiog ji yra arba jos nėra, tačiau, jeigu jūs neturite charizmos, tai dar nereiškia, kad negalite tapti lyderiu. Tai reiškia, kad reikia žinoti, kokia savybė gali atstoti charizmos neturėjimą. Taigi, jums reikia ugdyti savo socialinius įgūdžius, kurie puikiai atstoja charizmos neturėjimą. Tai paaiškinama paprastai. Tais atvejais, kai lyderiui reikia įkvėpti kitus komandos narius atlikti tam tikrus darbus dėl bendro įmonės ar veiklos tikslo, jis gali pasinaudoti savo charizma arba puikiais socialiniais įgūdžiais. Tai tarsi du įrankiai ir jais abiem galima pasinaudoti siekiant tam tikrų tikslų. Jie abu vienodai gerai veikia ir tikslas yra pasiekiamas.

Kartais galvojama, kad lyderiui užtenka turėti charizmą arba gerus socialinius įgūdžius. Vis dėl to, to nepakanka. Reikia rodyti iniciatyvą. Jeigu tikslo siekiama tik planuose, kurie yra parašyti ar tiesiog galvoje, tai nieko iš to nebus. Būtina rodyti iniciatyvą ir imtis veiksmų. Tikroji lyderystė nėra tik apie tai, kad reikia būti charizmatišku ar turėti gerus socialinius įgūdžius. Reikės imtis veiksmų ir atlikti reikiamus darbus. Taip pat reikės mokėti skatinti komandos narius, kad jie taip pat rodytų iniciatyvą bei imtųsi veiksmų, tačiau visų pirma pats lyderis turi rodyti tai, kaip gerą pavyzdį.

Šiuo metu vis daugiau žmonių nusprendžia, kad jiems reikia įgyti lyderio savybių. Pagalvokite, kaip galima jas ugdyti. Lengviausia būtų surasti gerus mokymus ir užsirašyti į juos. Lyderystės mokymų yra labai daug ir rinktis tikrai bus iš ko. Pagalvokite, kas jums labiausiai tiktų, o tam reikės skirti laiko. Peržiūrėkite, kokios mokymų programos yra ir, ką siūloma išmokti. Tuomet palyginkite surastas mokymų programas, mokymų kainas ir pagalvokite, kurie mokymai jums atneš didžiausią naudą. Tai ir bus teisingas pasirinkimas, kuris jums atneš naudos jūsų darbe.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *