Kaip surasti darbą užsienyje?

Darbas užsienyje yra labai populiarus ir labai daug lietuvių išvyksta ten gyventi ir dirbti. Šiuo metu populiarus yra darbas islandijoje, Danijoje, Norvegijoje ir daugelyje kitų Europos šalių. Ką reikia žinoti apie darbo užsienyje ypatumus?

Islandija ieškantiems darboŠiuo metu darbo paieškos Lietuvoje nėra lengvos, nes nėra labai daug gerai apmokamų ir gerų darbų, todėl vis daugiau žmonių nusprendžia vykti į kitas šalis. Norintys surasti darbą užsienyje imasi įvairių veiksmų. Vieni tiesiog susikrauna lagaminus ir vyksta į pasirinktą šalį. Ten atvykę ieško darbo. Tiesa, šis būdas nebus labai tinkamas tiems žmonėms, kurie nemoka tos šalies kalbos. Jeigu nemokate tos šalies kalbos, tai jums reikia rinktis kitokį metodą. Pavyzdžiui, kai kurie išvyksta į užsienį dirbti pas draugus ir pažįstamus. Taip pat yra ir kitas būdas. Galima surasti įdarbinimo tarpininkavimo agentūrą. Tai labai populiarus būdas. Tiesa, ne visi svarsto šią galimybę, tačiau jeigu užsienio kalbos nemokate arba neturite draugų ar artimųjų, kurie jums padėtų, tai šis pasirinkimas yra geras. Ką reikia žinoti, kad vykstant dirbti į užsienį per įdarbinimo agentūrą, nebūtų netikėtumų?

Įdarbinimo agentūrų yra labai daug. Ne visos jos yra labai geros, todėl jums reikės sužinoti, kurios agentūros yra tinkamos. Tai padaryti galima įvairiais būdais. Galite ieškoti atsiliepimų pas draugus, pažįstamus ar artimuosius, kurie vyko į užsienį dirbti per tokias agentūras. Jie galės jums papasakoti plačiau apie tai. Pavyzdžiui, jeigu jus domina darbas islandijoje, tai galbūt turite kažką iš artimųjų ir pažįstamų, kurie vyko ten dirbti per kokią nors įdarbinimo agentūrą. Tuomet reikia paklausti ar viskas buvo sklandu su įdarbinimu ir tarpininkavimu. Jeigu viskas buvo gerai, tai tikrai verta pabandyti ir jums kreiptis į tokią agentūrą, o jeigu kažkas buvo blogai, tai reikia įvertinti ar tai ir jums atrodo netinkama. Galbūt tuomet reikia paieškoti kitos agentūros. Taip pat galima pasidomėti ir internete atsiliepimais. Dažnai apie gerai žinomas įdarbinimo užsienyje agentūras galima rasti atsiliepimus. Perskaitykite juos ir spręskite, kurioje agentūroje norėtumėte ieškoti darbo. O jeigu mokate užsienio kalbą tai galima ir patiems ieškoti darbo. Reikia nuspręsti, kurioje šalyje norite dirbti ir surasti darbo skelbimus. Tuomet reikės siųsti savo gyvenimo aprašymą ta užsienio kalba, kuri vartojama toje šalyje ir laukti atsakymo. Žinoma, gali tai daryti ir per įdarbinimo agentūrą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *