Faktoringas – išankstinis sąskaitų finansavimas

Faktoringo paslauga Lietuvoje sparčiai auga. Faktoringu vadinamas išankstinis sąskaitų finansavimas. Kada klientas iš karto neatsiskaito už gautas prekes, paslaugas, už jį sumoka finansuotojas. Verslininkui tai naudinga, nes nereikia laukti pinigų už prekes, gautą atsiskaitymą gali iš karto investuoti į įmonės veiklos vystymą. Didžiausias paslaugos poreikis pastebimas prekybos, gamybos, statybų ir transporto kompanijose. Vienas iš sąskaitų finansavimo privalumų, kad visi kliento finansiniai įsipareigojimai perkeliami ant faktoringo paslaugas teikiančios įmonės pečių. Verslininkas, sudaręs sutartį su šia įmone, atgauna pinigus už parduotas prekes ir sumoka sutartą procentą nuo sumos. Faktoringo įmonė toliau kontaktuoja su skolininku. Jeigu šis vėluoja atsiskaityti, jam skambinama, vyksta išieškojimo procesas. Visi šie rūpesčiai atkrenta verslininkui, sudariusiam sutartį dėl sąskaitų apmokėjimo.

Kada praverčia faktoringas?

Faktoringas praverčia, kada įmonė gauna stambų užsakymą, didelį projektą. Smulkioms ir vidutinėms įmonėms tai labai naudinga. Užsakymo įvykdymas reikalauja beveik visų įmonės lėšų. Uždelstas apmokėjimas mėnesiui ar ilgesniam laikui reiškia finansines problemas ir tolesnės įmonės veiklos sąstingį. Sąskaitų finansavimas išlaisvina nuo šių rūpesčių. Taip pat sklandus sąskaitų apmokėjimas svarbu sezoniniams verslams. Artėjant sezonui, spartėja gamyba, išnaudojami kaštai, tuo tarpu kiekviena atsiskaitymo laukimo diena sezono metu gali atnešti nuostolių. Greitai augančioms įmonėms faktoringas užtikrina nuolatinį pinigų srautą.

Alternatyvūs finansavimo šaltiniai

Vis dažniau vietoje bankų pasirenkami alternatyvūs finansavimo šaltiniai, teikiantys faktoringo paslaugą. Tam yra priežastis. Bankai, norėdami užsitikrinti saugumą, yra gan konservatyvūs ir linkę daugiau dirbti su stambiomis įmonėmis. Todėl sparčiai augančioms smulkioms ir vidutinėms – tenka kreiptis į kitas įstaigas. „Noviti Finance“ tai vienas iš alternatyvių finansavimo šaltinių, teikiantis ir faktoringo paslaugą. Jos privalumai:

– greita reakcija, sąskaitų apmokėjimas per 1 darbo dieną;

– sąskaitų finansavimas iki 100 procentų;

– nereikalingas užstatas;

– nėra paslėptų mokesčių;

– pinigų pervedimas į sąskaitą per 2 valandas nuo sutarties pasirašymo;

– pastoviems klientams dar patrauklesni pasiūlymai.

„Noviti Finance“ faktoringo suma gali būti iki 20 000 eurų.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *