Energetinio naudingumo sertifikatas – būtinas

PridavimasŠiais laikais labai daug dėmesio yra skiriama energetiniam namo efektyvumui. Daugelis galvoja, kad tik tokiu atveju, kai namas yra naujas, tačiau tai nėra visiškai tiesa. Pavyzdžiui, tais atvejais, kai planuojamas namo pardavimas – energetinio naudingumo sertifikatas yra būtinas. Jį suteikia specialistai, kurie vertina būstą ir tuo pačiu nustato – kokia yra jo energetinė vertė.

Tinkamas dokumentacijos tvarkymas – reikalauja specialistų

Lygiai taip pat šis dokumentas yra būtinas ir tada, kai reikalingas namo pridavimas. Svarbiausia, kad nei vienų, nei kitų dokumentų negali asmuo susitvarkyti, tiksliau sau išsirašyti pats. Tam reikalingi specialistai, kurie įvertina kiekvieną situaciją individualiai, pagal tam tikrus faktorius nustato rodmenis, galiausiai, sutvarko visus dokumentus ir tuo pačiu pateikia juos toms institucijoms, kurioms reikia pateikti, kad tikrai viskas taptų legalu.

Naujos kartos namai – tik A klasės

Kadangi šiais laikais labai daug kalbama apie tai, kad naujos kartos namai turi būti tik A++ klasės, natūralu, kad kyla klausimas dėl senų namų, kurie buvo statyti dar tais laikais, kai nebuvo tokių griežtų energijos saugojimo kriterijų. Tokie namai taip pat yra funkcionalūs taip pat gali būti naudojami be tokių apribojimų, tik jiems pardavimo atveju – irgi reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas. Jame gali būti pažymima, kad namas yra C klasės ir dar žemesnės, tačiau bet kuriuo atveju toks pažymėjimas – būtinas ir labai svarbus.

Tinkamas specialistų pasirinkimas

Galiausiai, tiek namo pridavimas, tiek kiti darbai turi būti atliekami tik pačių geriausių specialistų, kurių pasiūla rinkoje šiuo metu labai plati. Daugelis žmonių vertina tik kainas, tačiau siūlome žiūrėti globaliau. Juk kai kurie paslaugas teikia greičiau (o parduodant būstą tai dažniausiai yra prioritetas), kiti – ne taip skubiai, tačiau galbūt teikia daugiau skirtingų paslaugų vienoje vietoje, tad tai – labai patogu. Tarkitės dėl smulkmenų ir būtinai perskaitykite paslaugų teikimo aktą. Tokiu atveju pavyks išvengti bet kokių galimų nesklandumų ir jeigu jie atsiras – bent jau galite būti tikras, kad sutarties pagalba – jos bus sėkmingai sutvarkytos.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *