Dar kartą apie apšvietimą virtuvėje: kas svarbu

Artėjant vakarienės metui, virtuvės šviestuvai darosi labai svarbi virtuvės dalis. Tokiu metu jau būna tamsu arba bent jau skendi viskas prietemoje. Taigi, šviestuvai turi užtikrinti gerą matomumą, kuris leistų tinkamai pagaminti maistą, o vėliau ir viską susitvarkyti.

Darbo stalai po spintelėmis

Virtuvės šviesaLabai dažnai virtuvės šviestuvai yra nebūtinai kažkokie karališki liustrai, o tiesiog maksimalų patogumą suteikiantis apšvietimas. Pavyzdžiui, dauguma virtuvių, ar jos būtų sujungtos su svetaine, ar atskiros, turi panašią baldų struktūrą. Bent jau to virtuvės baldų komplektų dalį, kur būna spintelės. Kitaip, negu svetainėje stovinčios sekcijos, čia didžiulės spintos per vidurį turi erdvę, ant kurios vyksta virtuvės darbai. Taigi, stovi gana aukštos spintelės, ant jų yra stalviršis darbui, o virš jų – kabo spintelės. Kad darbas vyktų sklandžiai, patartina į tų viršutinių spintelių apačias sumontuoti apšvietimą, kuris apšviestų darbo stalą. Jeigu to nepadarysite, net patys nepastebėsite, kaip imsite elgtis kaip kokia šviesos maldaujanti kiaulpienė. Savo visus darbus, nors ir nepatogu, nešitės prie tos vietos, kur yra langas, arba kur geriau krenta šviesa nuo pagrindinio šviestuvo. O gal išvis imsite sakyti, kad nemėgstate gaminti maisto, nors tikroji tiesa bus ta, kad ne nemėgstate gaminti maisto, o tiesiog nemokate susidaryti geros darbo aplinkos, ir todėl maisto gamyba jus ima nervinti, lyg koks ėjimas su akmenuku bate.

Apšviestas pagrindinis stalas viduryje

Svarbu, kad virtuvės šviestuvai sukurtų ir bendrą šviesą. Geriausia, jeigu viduryje virtuvės yra stalas, o virš jo pakabintas didesnis šviestuvas. Tada jis ir suteikia tam tikrą akcentą, suvaldo dėmesį, ir žinoma patogiai apšviečia visą erdvę. Tai sprendimas, kuris turėtų būti prieinamas tikrai daug kam, nes tik taip apšvietus virtuvę, iš tiesų gali pajusti, ką reiškia kokybiškas ir stilingas apšvietimas.

Šviesa spintelėse, šaldytuvuose, įrenginiuose

Nors apie tai dažniausiai nekalbame, tačiau reikėtų pasirūpinti, kad veiktų ir lemputės, kurios būtų į kažką integruotos. Neveikianti lemputė dažnai yra ignoruojama, nors kainuoja tik 50 centų, o rūpesčių sukuria tikrai brangesnių. Smagu, kai šviesa šviečia šaldytuve, orkaitėje ar kituose įrenginiuose, kur ji reikalinga. Ta nebus didelis įrenginių remontas – tiesiog protingai pakeistos ir atnaujintos lemputės įrenginiuose, tam, kad jaustumėte gyvenimo kokybę. Šviesa, kuri neakintų virtuvėje irgi svarbu, nes tada galėsite pritaikyti savo regėjimą be papildomų pastangų ar galvos skausmo.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *