Chow mein – rytai vakaruose

Chow mein – tai kinietiškas patiekalas, kuris yra gaminamas iš keptų makaronų, daržovių ir mėsos. Chow mein patiekalas yra toks populiarus tarp įvairiuose pasaulio šalyse gyvenančių kinų emigrantų, kad jį galima užsisakyti daugumoje kienietiškų restoranų, kurie yra nusdriekę nuo Nepalo ir Indijos iki Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Valstijų.

Pavadinimo kilmė

Manoma, kad chow mein patiekalas yra kilęs iš Amerikos kinų virtuvės, 20 amžiaus septintajame dešimtmetyje. Chow mein išvertus iš kinų kalbos reiškia kepti makaronai. Žodis chow reiškia keptas, o mein – makaronas. Įdomu yra tai, kad šie kinietiški žodžiai yra naudojami konkrečiame Kinijos Guandong regione, Toisan mieste, kuriame kinai kalba tik jiems būdingų dialektu. Remiantis šiuo faktu yra daroma prielaida, kad Amerikoje sukurtas chow mein patiekalas buvo išrastas būtent iš šio regiono į Jungtines Valstijas emigravusių kinų.

Chow mein variacijos Jungtinėse Valstijose

Chow mein – tai keptuvėje keptas patiekalas, kurį sudaro makaronai, mėsa, svogūnai ir salierai. Šiam patiekalui pagaminti dažniau yra naudojama vištienos mėsa, bet kartai ji yra pakeičiama kiauliena, jautiena, krevetėmis arba tofu. Taip pat dažnai pasitaiko vegetariškų ar veganiškų šio patiekalo variantų, kuriuose nėra mėsos ar su gyvūnų išnaudojimu susijusių maisto produktų.

Jungtinėse Valstijose yra du pagrindiniai chow mein patiekalo tipai. Vienas jų – troškintas, kitas –tradicinis, keptas atviroje keptuvėje, dar kitaip vadinamas Honkongo stiliumi pagamintas chow mein. Troškinti makaronai yra minkštesni ir švelnesni, o tradiciškai kepti yra traškesni ir kietesni. Troškintam patiekalui gaminti yra naudojami ilgi, apvalūs makaronai, atvirai keptam – plokšti ir pjaustyti makaronai.

Traškus, atviroje keptuvėje pagamintas chow mein gali savyje turėti svogūnų ir salierų, bet taip pat gali būti pagamintas ir visai be daržovių. Troškintą chow mein dažnai sudaro įvairios daržovės, pavyzdžiui, svogūnai, salierai, morkos, kopūstai ir moung pupelių daigai. Traškusis, atviroje keptuvėje keptas chow mein yra patiekiamas su gausiu rudo padažo kiekiu, troškintas – su sojų padažu.

Jungtinių Valstijų rytinėje pakrantėje dažniausiai yra valgomas Honkongo stiliumi pagamintas chow mein, na, o vakarinėje pakrantėje, troškintas. Kai kuriuose rytinės pakrantės restoranuose gaminamas chow mein kepant yra ypatingai apskrudinamas, tuomet amerikiečiai sako, kad šis patiekalas savo kietumu primena geležies rūdą. Taip pat rytų pakrantėje šie kepti makaronai gali būti patiekti ant virtų ryžių arba mėsainyje, kaip bandelės užpildas. Verta pažymėti, kad chow mein vakarietiškuose kinų restoranuose yra patiekiamas kaip pagrindinis patiekalas.

Kai kuriuose Jungtinių Valstijų restoranuose chow mein yra pakeitęs savo gaminimo specifiką ir yra patiekiamas kaip kitas patiekalas. Pavyzdžiui, kai kuriuose Čikagos restoranuose yra žinomas patiekalas „Minesotos mėsa“. Jis susideda ir keptos pjaustytos mėsos, kuri yra uždedama ant atskirai keptų makaronų. Filadelfijoje „Minesotos mėsa“ yra gaminama kartu su salierais ir moung pupeplių daigais. Kepta mėsa su daržovėmis yra patiekiama šalia keptų makaronų ir keptų ryžių.

Apibendrinant chow mein – tai universalus keptų makaronų su daržovėmis ir mėsa patiekalas, kurį lengvai ir greitai galima pasigaminti namuose, štai chow mein receptas.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *