Balkonas – asmeninis daržas

Darželis balkoneKas yra gyvenęs kaime ar sode, žino, kaip svarbu yra pavasarį geros sėklos, ir kaip būtina nepražiopsoti to laiko, kada viskas sėjama ir sodinama. Pastebėjau, kad žmonės, kurie gyvenę tarp gamtos, tai ir vėliau norisi, ilgisi tos gamtos apsupties. Tokiems žmonėms smagu ir patiems turėti kažkokį žalios žolės ir gamtos kampelį. O tokiose parduotuvėse kaip https://www.dotnuvabaltic.lt/ galima rasti viską, ko reikia asmeninei sodininkystei. Ten yra ir įvairių rūšių sėklos, ir vazonai, ir trąšos ir visokie sodo reikmenys, net koks nors laistytuvas ten atsirastų.

Mano balkonas

Namuose yra visai nemažas balkonas, kuriame galėtų sėkmingai kažkas dygti, augti ir gražiai gyvuoti. Tačiau, kaip visada, pritrūksta laiko ar gal valios kažką padaryti. Mes to balkono išvis nesusitvarkome net, ten per amžius būna prikrauta visokių daiktų, visokių nuolaužų, popierių, taip pat vaisių, daržovių ir taip toliau. Bet pamačiau, kaip gražiai pas kaimynus apželdintas balkonas, ir pamaniau, kad ir mums metas kažką pasisėti. Be to, gyvenant bute visgi nuolat trūksta ir tos saulės, ir šilumos, ir kažkokio namų, sodo pojūčio. Tad štai, kaip man sekėsi.

Pirmieji daigai

Pirmiausiai tiesiog nuėjau į internetinę parduotuvę dotnuvosprojektai.lt, kad susirasčiau, ką reikia pirkti. Nekenčiu eiti gyvai į tokias visokių grėblių ir sėklų parduotuves, kur visada aplink stumdosi geriau reikalus išmanantys ūkininkai. Pasijaučiu ten ne vietoje, tarsi išvis neaišku, ką aš ten daryčiau ir turėčiau daryti. Lygtai būčiau kalta, kad aplink visi tokie pikti ir taip stumdosi. Tačiau, nieko nepadarysi, turiu priprasti prie žmonių, jie yra tokie, kokie yra. Galiausiai suprantu, kad galiu tiesiog apsipirkti internete. Pasirodo net ir pavasarinių augalų sėklos, net ir tos gali būti nuperkamos internete. Taigi, pasistengiu ir šį dalyką įgyvendinti.

Ką pirmiausiai norisi matyti augant savo balkone? Svogūnus ir krapus. Daug žmonių svogūnus auginasi tiesiog šiaip ant palangės, o man atrodo, kad būtų nuostabu juos užsiauginti ir balkone. Juk labai smagu, kai išėjus gali tiesiog čia pat nusiraškyti prieskoninių žolelių ir sumesti jas vasarą į šaltibarščius. Tai ne toks ir „verslas“, tai nelabai atsiperka, tačiau tai yra namų jausmas ir smagus dalykas, kai kažkaip tau emociškai tai atsiperka. Kai žinai, kad neprivalai kąsnio kiekvieno bėgti į parduotuvę, nes gali tiesiog būtinus dalykus gauti čia pat, išėjęs į balkoną.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *