Apie baseinus

Apie baiseinus gali kalbėti kiek nori, bet geriausia, kai baseinai yra tai, kame gali išsimaudyti. Jeigu nori vasarą pajusti pilnu kūnu, kartas nuo karto tenka lįsti į vandenį. Ne visada galima lengvai patekti į upę ar ežerą, o juo labiau jūrą. Gal todėl pripučiami ir kitokie baseinai nuosavame kieme tampa populiariu dalyku.

Baseinų poreikis Lietuvoje ir kitur

Filmuose, kuriuose matome vaizdus, apibūdinamus kaip egzotika, galima pastebėti, kad baseinai namuose ar prie namų esančiuose kiemuose, yra kažkas gražaus ir pavydėtino. Ir kartu – ten nieko keisto. Kur saulė šviečia kiaurus metus, kur palmės siūbuoja pietų vėjyje, kur vandenynai skalauja krantus, kur karšta visą laiką – ten žmonės nuolat ieško būdų atsigaivinti. Ir būtent baseinai gali būti idealia priemone siekiant maksimalaus poilsio gražioje vietoje. Atsiguli į baseiną, arba plaukioji jame. Kūnas atsigaivina, nuotaika kyla ir dėl patenkinto judėjimo poreikio, ir dėl vandens, kuris mūsų prigimčiai yra labai artimas bei malonus. Tačiau Lietuvoje sąlygos kitos. Tik vienas kitas prabangiai gyvenantis žmogus gali sau leisti įsirengti baseiną. Ne dėl to, kad jo įrengimas būtų per brangus, o tiesiog dėl to, kad vargu, ar tą baseiną teks dažnai naudoti. Pažvelkime į šių metų orus ir viskas taps aišku. Ar tai vasara, kas dabar yra? Daug kas atsakytų, kad čia tikrai ne vasara. Juk kada vasara buvo tokia šalta. Taigi, jeigu suprantate apie ką eina kalba, pagalvosite ir apie baseiną – ar tikrai verta į jį investuoti, jeigu jo priežiūra užsiimsite dažniau nei pačiomis maudynėmis.

Alternatyva – pripučiamas baseinas

BaseinaiTačiau būtent dėl to, kad tikri baseinai yra sąlyginai brangus dalykas (kadangi juos naudoji vos porą mėnesių per metus), galima pasimėgauti mobilia ir pigesne alternatyva. Tai – laikini pripučiami baseinai, talpinantys nuo kelių iki keliolikos žmonių, užimantys mažesnį ar didesnį sklypą. Pripučiamas baseinas gali būti pripūstas vasaros laikui, o kitu metu, kada tik atšals, iškart išmontuotas ir saugiai padėtas kitiems metams. Galima baseiną ir transportuoti, jeigu kas nors daro sodyboje vakarėlį. Didesni surenkami baseinai gali būti netgi gilūs ir juose žmonės galės ir paplaukioti, normaliai išsimaudyti.

Kuo baseinas naudingas vaikams

Vaikams vertėtų pirkti pripučiamą mažesnį „linksmą“ baseiną. Ką reiškia „linksmą“? Tiesiog mažesnį, ryškių spalvų, gal net su paveiksliukais ant šonų. Kita vertus, vaikams pats vanduo suteiks pakankamai linksmumo, o jums tereikės užtikrinti, kad pramogos būtų saugios, niekas nepriburbuliuotų, turėtų visi savo maudymosi reikmenis ir pan.

Kuo baseinas naudingas namams

Kartais galima savęs paklausti, kuo baseinas naudingas namams, prie kurių jis būna pastatytas? Tam tikra prasme, jis parodo naują gyvenamojo namo, savos erdvės paskirtį. Kai savo namus imame pažinti kitaip, imame juos labiau mylėti, įvertinti, visas gyvenimas tarsi pašviesėja. Be to, baseinas turi daug žydros spalvos, nes vanduo būna žydras (bent taip atrodo), o tai spalva, kuri labai teigiamai veikia mūsų psichologiją. Prie žydros spalvos mes ne tik nusiraminame, bet ir jaučiamės laimingi, kupini daugiau jėgų. Kodėl? Nes tai užkoduota mūsų genetikoje. Nuo pradžios, žydra spalva reiškė giedros dienos dangų – tik ten žmogus matydavo žydrą. Todėl ir ją matydami jaučiamės kaip pirmykščiai žmonės, kurie giedrą dieną eidavo dirbti, medžioti, rankioti gamtos gėrybių. Giedras dangus yra gyvybė, nors ir lietus yra gyvybė, jis mums labai reikalingas, nes jis yra vanduo. Visgi patys laisviau judame ir jaučiamės būtent per žydrą giedrą dieną. Pasidėkite baseiną su vandeniu prie namų ir tas vasaros žydrumas atsiskleis jums dvigubu grožiu.

Vakarėliai baseine

Dar viena baseino paskirtis gali būti vakarėliai. Smagios kompanijos gali susirinkti ne tik šokti kambaryje, sėdėti aplink stalą bet ir maudytis, taškytis ir smagiai leisti laiką baseine. Jūs galite vieni iš tų vakarėlių organizatorių. Tad tiems, kas mėgsta suburti žmones ir dėl to pas save stato pavėsines, šašlykinę perka, turi daug indų namuose – vertėtų ir išbandyti naujo tipo pramogas bei pastatyti baseiną namuose. Pamatysite, kaip apsidžiaugs ir nustebs svečiai.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *